Bezlitosny Znicz. Pewne zwycięstwo gości

Kakaesiacy, na własnym obiekcie, wysoko ulegli drużynie Znicza Pruszków 0:5, w meczu 24. kolejki eWinner 2. ligi. Szybko zdobyta bramka przez gości i gra w osłabieniu spowodowały, że podopieczni Bogdana Zająca nie byli w stanie dziś nawiązać rywalizacji z ekipą przyjezdnych. Błędy KKS-u pewnie wykorzystywali przeciwnicy.

Mecz rozpoczął się od szybkiej bramki gości. Z dośrodkowaniem z rzutu wolnego, podyktowanego w 6. minucie, nie poradziła sobie kaliska defensywa. Bezpośrednio ze stałego fragmentu gry, gola zdobył Lukas Hrnciar. Ciąg nieszczęśliwych zdarzeń trwał. W 12. minucie, wychodzącego do klarownej sytuacji zawodnika Znicza zatrzymał nieprzepisowo Bartosz Gęsior. Arbiter meczu, Rafał Rokosz pokazał obrońcy czerwoną kartkę i w ten sposób KKS musiał, przez dalszą część rywalizacji, grać w osłabieniu. Luka w obronie, przy prostopadłym podaniu gości, pozwoliła Shumie Nagamatsu urwać się i zdobyć bramkę. Od 24. minuty, przyjezdni prowadzili już 2:0. Odpowiedź Dumy Kalisza mogła nadejść w 27. minucie, ale strzał Nestora Gordillo, z rzutu wolnego, okazał się minimalnie niecelny. Podopieczni Bogdana Zająca byli bezsilni w ofensywie, a Znicz skrupulatnie wykorzystywał błędy obrońców “Trójkolorowych”. W 37. minucie, po dograniu w pole karne kaliskiego zespołu, niepilnowany Krystian Pomorski uderzył z pierwszego kontaktu i w ten sposób wpisał się na listę strzelców. Pierwsza połowa, w wykonaniu KKS-u, nie napawała optymizmem.

Po przerwie przebieg meczu nie zmienił się. Znicz, mając wynik w garści, nie atakował szaleńczo, kakaesiacy natomiast nie spisywali się pewnie w obronie. W 63. minucie celny strzał z główki oddał Piotr Giel. Zawodnicy Znicza podwyższyli prowadzenie natomiast w 69. minucie. Dośrodkowanie, po rzucie rożnym, wykorzystał trafieniem z główki Kamil Niewiadomski. W 73. minucie, dobrze między słupkami spisał się bramkarz gości, Piotr Misztal. Goalkeeper wybronił mocne uderzenie z odległości Adriana Łuszkiewicza. Chwilę później celny strzał oddał jeszcze Piotr Giel choć i ta próba była nieskuteczna. Goście bezlitośnie wykorzystywali swoje okazje. Kolejny błąd defensywy i szybki kontratak, po rzucie rożnym KKS-u, wykorzystał w 75. minucie Tymon Proczek. Znicz Pruszków, na niespełna kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu, prowadził 5:0. Honorowe trafienie mogło paść w 88. minucie, ale najpierw Michał Borecki nie pokonał w akcji “sam na sam” bramkarza przyjezdnych, a później piłkę uderzoną przez Mateusza Wysokińskiego, do pustej bramki, wybił defensor gości. Ostatecznie rezultat pojedynku 24. kolejki eWinner 2. ligi nie uległ już zmianie.

***
24. kolejka sezonu 2021/2022 eWinner 2. ligi, 19.03.2022, godz. 15:00, Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu
KKS Kalisz – Znicz Pruszków 0:5 (0:3)
0:1 Lukáš Hrnčiar 6. min, 0:2 Shuma Nagamatsu 24. min, 0:3 Krystian Pomorski 37. min, 0:4 Kamil Niewiadomski 69. min, 0:5 Tymon Proczek 75. min

KKS Kalisz: 12. Mateusz Górski – 17. Jakub Głaz, 14. Bartosz Gęsior, 3. Mateusz Gawlik, 15. Jakub Staszak – 16. Bartłomiej Putno (46. min 37. Nikodem Zawistowski), 11. Michał Borecki, 23. Adrian Łuszkiewicz (76. min 6. Andrzej Kaszuba), 10. Néstor Gordillo (46. min 42. Wiktor Smoliński), 71. Kamil Koczy (46. min 24. Mateusz Wysokiński) – 9. Mateusz Majewski (53. min 99. Piotr Giel).

Znicz Pruszków: 12. Piotr Misztal – 20. Michał Orzechowski, 4. Marcin Bochenek (73. min 3. Maksymilian Brejnak), 5. Igor Lewczuk, 18. Martin Baran, 19. Kamil Niewiadomski – 10. Maciej Machalski (62. min 16. Tymon Proczek), 6. Krystian Pomorski, 8. Lukáš Hrnčiar (77. min 13. Gian Mendez) – 21. Shuma Nagamatsu (77. min 17. Mateusz Możdżeń), 9. Mariusz Gabrych (72. min 14. Kacper Flisiuk).

Żółte kartki: Putno, Zawistowski (KKS) i Machalski, Pomorski, Niewiadomski (Znicz).
Czerwona kartka (KKS): Bartosz Gęsior.