Bursztynowa Hellena już w najbliższą sobotę

Zapraszamy do udziału w 2. edycji Kaliskiego Półmaratonu Nocnego „Bursztynowa Hellena”, który odbędzie się w sobotę 20 lipca, o godz. 21:00. Przedsięwzięcie honorowym patronatem objął Krystian Kinastowski, prezydent miasta Kalisza.

Już po raz drugi pobiegniemy nocą ulicami Kalisza i wzdłuż przebiegającej przez centrum Trasy Bursztynowej.

Trasa biegu posiada atest PZLA, chętni mogą więc pokusić się o nowe rekordy życiowe.

Na zawodników będą czekały punkty z wodą, czekoladą i cukrem. W przypadku wystąpienia upałów nie zabraknie kurtyn wodnych. Każdy biegacz otrzyma pamiątkową koszulkę, torbę, bidon i medal, a po biegu ciepły posiłek.

Najlepsi zawodnicy w klasyfikacji open mężczyzn i kobiet oraz w klasyfikacji wiekowej odbiorą puchary i nagrody rzeczowe.

W biegu udział wezmą także mundurowi – przedstawiciele policji i służby więziennej oraz pracownicy firmy „Colian” - głównego sponsora biegu.

Biuro zawodów będzie mieścić się w Hali Kalisz Arena. Przy hali zostaną zlokalizowane start oraz meta zawodów.

Udział w biegu zawodnicy mogą zgłaszać drogą elektroniczną poprzez stronę sts-timing.pl – do środy 17 lipca lub osobiście w biurze zawodów – w piątek i sobotę, 19 i 20 lipca.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Miasto Kalisz; Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu i Policyjny Klub Biegacza KMP Kalisz.