Ciężka przeprawa w Policach. Siatkarki Energi MKS nie sprostały liderowi

Zgodnie z przewidywaniami siatkarki Energi MKS nie zdołały ograć niepokonanej jak dotąd ekipy Chemika Police. Równorzędną walkę z mocnymi rywalkami nawiązały jedynie w drugim secie, a to zbyt mało, by sprawić niespodziankę. To ósma w tym sezonie porażka podopiecznych trenera Jacka Pasińskiego

Zważywszy na fakt, że zespół z Polic nie przegrał w obecnym sezonie jeszcze żadnego ze spotkań, trudno było oczekiwać, że urwie mu punkty ekipa z Kalisza. Nie oznacza to jednak, że podopieczne Jacka Pasińskiego zupełnie oddały pole faworyzowanym rywalkom. Zwłaszcza w drugim secie zawodniczki Chemika musiały się mocno napracować, by rozstrzygnąć tę partię na swoją korzyść. Dzięki skutecznej grze blokiem kaliszanki  prowadziły 12:9 i 17:15, niestety przewagi nie zdołały utrzymać i ostatecznie przegrały do 23. Kropkę nad „i” mocnym zbiciem postawiła Kubanka Wilma Salas.W pierwszej i trzeciej odsłonie od początku do końca dominowały gospodynie. Punkt na wagę zwycięstwa w sobotnim meczu zdobyła Martyna Grajber  i to do  niej trafiła statuetka MVP.

Na plus w sobotniej grze kaliszanek zaliczyć można dobrze funkcjonujący blok, czego nie można o pozostałych elementach siatkarskiego rzemiosła. Szwankowało zwłaszcza przyjęcie i atak. Najskuteczniejszą siatkarką MKS-u była Adela Helić, która uzbierała 12 oczek.

Mimo porażki kaliski zespół zachował ósme miejsce w tabeli LSK. W środę, 18 grudnia, w ostatnim w tym roku meczu zmierzy się w hali Arena z ekipą BKS-u Bielsko-Biała.