Cztery krążki kaliskich kajakarek. Marta Walczykiewicz i Katarzyna Kołodziejczyk na podium Pucharu Świata

Znakomicie pierwszą serię Pucharu Świata w sprincie kajakowym rozpoczęły Marta Walczykiewicz i Katarzyna Kołodziejczyk. Podczas rozegranych w miniony weekend na torze regatowym Malta w Poznaniu zawodów kaliskie kajakarki stawały na podium aż czterokrotnie.

W sobotę, w finałowym wyścigu K1 200 m Marta Walczykiewicz zajęła trzecie miejsce (z czasem 39.880), tracąc do drugiej na mecie Emmy Joergensen z Danii zaledwie 0,016 sekundy. Rywalizację wygrała odwieczna rywalka kaliszanki Nowozelandka Lisa Carrington (38.772).

Kaliskich akcentów nie zabrakło też w niedzielnych zmaganiach. W finale K2 200 m rywalizowały dwie polskie osady i w składzie obu znalazły się kaliszanki. Obie też stanęły na podium. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Kołodziejczyk (wychowanka KTW, obecnie Zawisza Bydgoszcz) w duecie z Dominiką Włodarczyk (Zawisza), a trzecie Marta Walczykiewicz (KTW) wraz z Heleną Wiśniewską (Zawisza). Ponadto Katarzyna Kołodziejczyk dołożyła w niedzielę brązowy krążek w K4 500 m. W tej konkurencji popłynęła wspólnie z Karoliną Nają, Anną Puławską i Heleną Wiśniewską.