Dobry występ na zakończenie przygody z Pucharem Polski. Raków w kolejnej fazie turnieju

Podopieczni Bogdana Zająca, po dzisiejszym występie, mogą mieć powody do zadowolenia. Mimo porażki, kakaesiacy pokazali się z dobrej strony, a niewiele brakowało, aby “Trójkolorowi” doprowadzili w ostatnich minutach rywalizacji do dogrywki. KKS Kalisz przegrał na własnym obiekcie z ekstraklasowym Rakowem Częstochowa 1:2, w pojedynku 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski, tym samym odpadając z krajowego turnieju.

Pierwsze trafienie przyjezdnych padło po podyktowanej jedenastce, za faul w polu karnym KKS-u. Sytuacja była o tyle kontrowersyjna, że arbiter wskazał na wapno dopiero po konsultacji z VARem. Tuż przed końcem pierwszej połowy goście podwyższyli prowadzenie, lecz mimo bramki do szatni, z podniesionymi głowami zawodnicy Dumy Kalisza wyszli na drugą połowę. Zmiennicy w kaliskim zespole wnieśli jakość i świeżość, co sprawiło momentami sporo problemów ekstraklasowej ekipie Rakowa. Zamieszanie po stałym fragmencie gry, w 85. minucie pojedynku, wykorzystał Bartosz Waleńcik, który uderzeniem z głowy wpakował futbolówkę do bramki rywali. Do ostatniego gwizdka kakaesiacy wypracowali jeszcze jedną, groźną i niemal stuprocentową okazję, ale ostatecznie to Raków Częstochowa melduje się w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Przypomnijmy, że spotkanie to było debiutem nowszego szkoleniowca KKS-u, Bogdana Zająca na ławce trenerskiej Dumy Kalisza.

***
1/16 finału Fortuna Pucharu Polski 2021/2022, 26.10.2021, godz. 18:00, Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu
KKS Kalisz – Raków Częstochowa 1:2 (0:2)
0:1 Walerian Gwilia k. 37. min, 0:2 Mateusz Wdowiak 45. min, 1:2 Bartosz Waleńcik 85. min.

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Karol Smajdor, Bartosz Waleńcik, Filip Kendzia, Mateusz Gawlik, Mateusz Mączyński – Bartłomiej Putno (82. min Bartłomiej Maćczak), Andrzej Kaszuba (67. min Toni Segura), Mateusz Wysokiński (46. min Michał Borecki), Daniel Kamiński (67. min Nikodem Zawistowski) – Mateusz Majewski (78. min Piotr Giel).

Raków Częstochowa: Kacper Trelowski – Giánnis Papanikoláou, Tomáš Petrášek, Milan Rundić – Wiktor Długosz (67. min Fran Tudor), Walerian Gwilia, Ben Lederman (46. min Zoran Arsenić), Daniel Szelągowski, Fábio Sturgeon (59. min Patryk Kun), Mateusz Wdowiak (67. min López) – Vladislavs Gutkovskis (85. min Jakub Arak).

Żółte kartki: Kaszuba, Waleńcik (KKS) i Szelągowski, Arsenić, Rundić (Raków).