Ekstraklasowa Pogoń Szczecin pokonana! Jesteśmy w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski!

Był to jeden z najlepszych meczów, w wykonaniu KKS-u Kalisz, w tym sezonie! Podopieczni Ryszarda Wieczorka, w spotkaniu 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski, pokonali aktualnie trzeci zespół PKO Ekstraklasy, Pogoń Szczecin 2:1.

W pierwszej połowie, mimo otwarcia wyniku przez rywali, “Trójkolorowi” dwukrotnie znaleźli sposób na pokonanie bramkarza Portowców. Szybką odpowiedź na trafienie gości, w postaci skutecznego uderzenia z główki, przygotował Filip Kendzia. W 33. minucie, piękny rajd i zejście do środka, zakończone celnym strzałem, zaprezentował natomiast Nikodem Zawistowski.

1/32 finału Fortuna Pucharu Polski, 21.09.2021, godz. 18:00, Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu

KKS Kalisz – Pogoń Szczecin 2:1 (2:1)
0:1 Jakub Bartkowski 24. min, 1:1 Filip Kendzia 27. min, 2:1 Nikodem Zawistowski 33. min.

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Nikodem Zawistowski, Bartosz Waleńcik, Filip Kendzia, Przemysław Stolc, Marcin Radzewicz (79. min Mateusz Mączyński) – Bartłomiej Putno (66. min Michał Borecki), Mateusz Gawlik, Mateusz Wysokiński (78. min Karol Smajdor), Toni Segura (85. min Bartłomiej Maćczak) – Mateusz Majewski (66. min Piotr Giel).

Pogoń Szczecin: Jakub Bursztyn – Jakub Bartkowski (68. min Piotr Parzyszek), Kóstas Triantafyllópoulos (46. min Michał Kucharczyk), Mariusz Malec, Rafał Kurzawa – Sebastian Kowalczyk (81. min Mariusz Fornalczyk), Damian Dąbrowski, Maciej Żurawski (46. min Kacper Kozłowski), Kacper Smoliński, Kamil Grosicki – Luka Zahovič (62. min Jean Carlos Silva).

Żółte kartki: Wysokiński, Smajdor, Krakowiak (KKS).