Energa MKS Kalisz z trzecim złotym medalem Mistrzostw Polski w tym sezonie!

Kadetki dokończyły rozgrywki o Mistrzostwo Polski organizowane przez Polski Związek Siatkówki jako ostatnie. Wcześniej w lipcu najlepsze na turnieju rozgrywanym w Kaliszu były juniorki Energa MKS-u, a pod koniec września złote medale zdobyły młodziczki. 18 października sukces swoich koleżanek powtórzyły kadetki potwierdzając dominację Energa MKS-u Kalisz w młodzieżowej siatkówce wygrywając turniej finałowy bez przegranego meczu. Trzy złote medale wracają do Kalisza.

Walkę o medale na turnieju finałowym w Wieliczce młode siatkarki rozpoczęły w środę. W grupie kadetki Energa MKS-u Kalisz pokonały Legionovię, ŁKS i MKS Dąbrowę Górniczą. MVP w kolejnych spotkaniach fazy grupowej były: Patrycja Łagida, Julia Papszun i Martyna Czyrniańska. W sobotę rozegrany został mecz półfinały, w którym kaliszanki pokonały V LO Developres Rzeszów 3:1, a MVP została libero Natalia Pajdak.

W niedzielę o 13 rozegrano mecz finałowy, w którym spotkały się niepokonane do tej pory zespoły Energa MKS Kalisz i UKS Atena Warszawa. Zdecydowanie lepsze okazały się kaliszanki pokonując UKS Atena 3:0 (25:18, 25:19, 25:18) a najlepszą zawodniczką finału została wybrana rozgrywająca Klara Kempfi, która ma na swoim koncie tegoroczne złote medale w barwach Energa MKS-u również w kategoriach juniorek i młodziczek. Podobnym osiągnięciem pochwalić się może również środkowa kaliskiej drużyny, Martyna Łabuz.

Do najlepszej szóstki turnieju finałowego zostały wybrane: środkowa Dominika Pierzchała i atakująca Martyna Czyrniańska, natomiast MVP turnieju została Julia Papszun. Julia była kapitanem drużyny kadetek i od nowego sezonu jest w składzie seniorskim Energa MKS-u grającym w TAURON Lidze będąc najmłodszą zawodniczką w rozgrywkach. O takiej samej drodze zapewne marzą kolejne z kaliskich “złotek”, już w tym sezonie aż 5 złotych medalistek Mistrzostw Polski Juniorek reprezentuje Energa MKS Kalisz w drużynie seniorskiej, co jasno pokazuje, że na ich młodsze koleżanki też przyjdzie czas.

Energa MKS SMS Kalisz - LTS Legionovia Legionowo 3:1 (25-15, 21-25, 25-22, 25-20), MVP: Patrycja Łagida

Energa MKS Kalisz - ŁKS 3:1 (23-25, 25-13, 25-15, 25-22), MVP: Julia Papszun

MKS Dąbrowa Górnicza - Energa MKS SMS Kalisz 1:3 (17-25, 26-24, 13-25,11-25), MVP: Martyna Czyrniańska

Półfinał: Energa MKS Kalisz - VLO Developres Rzeszów 3:1 (20-25, 25-15, 25-20, 25-16), MVP: Natalia Pajdak

Mecz finałowy: UKS Atena Warszawa - Energa MKS Kalisz 0:3 (18-25, 19-25, 18-25), MVP: Klara Kempfi