Energa MKS SMS Kalisz rozpoczyna Mistrzostwa Wielkopolski Juniorek

Drużyny młodzieżowe Energa MKS-u rozpoczynają długą drogę do walki o obronę tytułów w sezonie 2020/21. Już od 19 lutego br. startują w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorek, ktore są pierwszym wyzwaniem na drodze do turnieju finałowego Mistrzostw Polski. Kaliski zespół zmierzy się z Energetykiem Poznań, UKS-em Szamotulanin Szamotuły i UKS-em ZSMS Poznań.

Trzon zespołu juniorek tworzą uczennice VII LO SMS w Kaliszu, w decydujących rundach rozgrywek wojewódzkich i ogólnopolskich wzmocnią je również cztery zawodniczki trenujące na co dzień w centralnym SMS-ie w Szczyrku. Dziewczyny zakwalifikowały się do turnieju finałowego mistrzostw województwa dzięki wygraniu grupy eliminacyjnej nr 2 w pierwszym etapie. Okazały się lepsze od zespołów SPS Volley Piła, KS Volley Turek i SPS Volley Piła II. W grupie zdobyły 17 punktów tracąc tylko jednego seta.

Przygotowania do nowego sezonu i sama praca z młodymi zawodniczkami w trakcie jego trwania nie była łatwa. Z powodu ograniczeń związanych z pandemią wszyscy musieliśmy dostosować wiele elementów naszego życia do nowej rzeczywistości. Podobnie było z treningami grup młodzieżowych, chociaż te wywodzące się z SMS-ów były zakwalifikowane jako sport wyczynowy, co pomagało w organizacji zajęć. Dziewczyny musiały zadowolić się 10 godzinami zajęć tygodniowo, zamiast 16, ale w obecnej sytuacji ważna była w ogóle możliwość regularnego treningu.

O przygotowaniach i perspektywie przed turniejem opowiedziała Anna Duma-Lalek, trenerka grup młodzieżowych.

‒ Jest to dla nas ciężki sezon, ponieważ pandemia spowolniła trochę i zaburzyła cykl treningowy. Nie mieliśmy np. możliwości zorganizowania obozów, które do tej pory regularnie realizowaliśmy. Oczywiście zastąpiliśmy je przygotowaniami wyłącznie na miejscu, ale musieliśmy nasz plan dostosować do dynamicznie zmieniającej się sytuacji. Co do turnieju, myślę, że powinno być dobrze. Będziemy się wszyscy starali, żeby sukces był tak duży jak w poprzednim roku ˗ Mistrzostwo Polski, ale najpierw musimy skupić się na finałach wojewódzkich, a dopiero później kolejnych fazach ‒ podkreśliła Anna Duma-Lalek.

Pierwszy mecz Energa MKS SMS Kalisz rozegra w piątek, 19 lutego o 18:30. Jest planowana transmisja z turnieju, zainteresowanym polecamy śledzenie profili Energa MKS-u Kalisz w mediach społecznościowych i zachęcamy do trzymania kciuków za dziewczyny!

Plan Mistrzostw Wielkopolski Juniorek w siatkówce
Piątek, 19 lutego