Finał szosowego Pucharu Polski. Na podium zawodnicy KTK

Pół tysiąca zawodników z całego kraju wzięło udział w Finale Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. Znakomicie w dwudniowej rywalizacji, której gospodarzem był Koźminek, spisali się reprezentanci Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, trenowani przez Jakuba i Krzysztofa Dąbrowskich.

Zmagania rozpoczęły się w sobotę, 14 września, jazdą indywidualną na czas. Najlepszy wynik w kategorii juniorek wykręciła Julia Kowalska. Dystans 18 kilometrów, ze startem i metą w Koźminku,  pokonała w czasie 25:17. Druga w klasyfikacji Natalia Krześlak (TKK Pacific Nestle Fitness) pojechała 18 sekund wolniej, a  strata trzeciej na mecie Julii Rusnarczyk z WLKS Krakus  wyniosła już minutę i 44 sekundy.

Świetnie pojechał też Kacper Gieryk, który w rywalizacji juniorów młodszych zajął drugie miejsce. Do zwycięzcy - Igora Sęka (UKS Copernicus CCC SMS Toruń) - stracił zaledwie trzy sekundy. Na siódmej lokacie sklasyfikowany został Piotr Maślak, a dwudziesty szósty był Mateusz Olejnik.

W zmaganiach juniorek młodszych na podium stanęła Anna Długaś. Liczącą 11 kilometrów trasę pokonała w czasie 17:25.32,  od drugiej w zestawieniu Olgi Wankiewicz (UKS Copernicus CCC SMS Toruń) dzieliło ją tylko pięć sekund. Zwyciężyła Tamara Szalińska (UKS Ratusz Maszewo) z przewagą 29 sekund nad kaliszanką. 10. była Natalia Nawrocka, 12. Roksana Pasternak, a 25. Agata Lichosyt, także z KTW Kalisz.

W kategorii młodzików tuż za podium uplasował się Stanisław Kowalski. Dobre wyniki wykręcili też Joachim Adamcio (7.), Jan Gadera (8.), Wiktor Gałdyn (15.) i Kacper Molski (20.). Z kolei wśród żaków siódmy był Michał Grabowski. W gronie juniorów dziewiąte miejsce zajął Konrad Trzęsowski, dwunaste Miłosz Potasznik, a osiemnaste Kacper Simiński.

Po trzech medalach zdobytych w „czasówce”, kolejne trzy krążki reprezentanci KTK Kalisz wywalczyli w niedzielnym wyścigu ze startu wspólnego. Przede wszystkim zdominowali wyścig młodzików. 34-kilometrową trasę wytyczoną na terenach gmin Koźminek i Opatówek najszybciej pokonał Jan Gadera. Tuż za nim finiszował Wiktor Gałdyn. Znakomicie spisał się też Stanisław Kowalski, który sklasyfikowany został na siódmej pozycji.

Na drugim stopniu podium w wyścigu juniorów stanął natomiast Konrad Trzęsowski. Szybszy okazał się jedynie Jan Modzelewski (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne). Piąty był kolejny z reprezentantów kaliskiego klubu Szymon Potasznik.

W kategorii juniorek wysokie czwarte miejsce zajęła Julia Kowalska, doskonale radząc sobie w rywalizacji z bardziej doświadczonymi zawodniczkami z kategorii młodzieżowej i elity. Wśród juniorów młodszych o podium otarł się natomiast Kacper Gieryk, który linię mety minął na piątej pozycji. Na czternastym miejscu sklasyfikowany został Kamil Dolak. Z kolei w rywalizacji juniorek młodszych na siódmej lokacie finiszowała Natalia Nawrocka, a dwunasta była Roksana Pasternak. W trzeciej dziesiątce uplasowały się natomiast Anna Długaś (23.) i Agata Lichosyt (29.).

Finał Pucharu Polski w kolarstwie szosowym

Koźminek, 14-15 września 2019 r.

jazda indywidualna na czas

żacy/dystans 51, km - 1. Marcin Włodarski/UKS Koźminianka Koźminek/8:25, ... 7. Michał Grabowski/KTK Kalisz/9:18,

młodzicy/dystans 5,1 km - 1. Dawid Wika-Czarnowski/UKS Mróz Jedynka Kórnik/7:28, ... 4. Stanisław Kowalski/KTK Kalisz/7:56,... 7. Joachim Adamcio/KTK Kalisz/7:58, 8. Jan Gadera/KTK Kalisz/7:59

juniorzy młodsi/dystans 11,1 km - 1. Igor Sęk/UKS Copernicus CCC SMS Toruń/15:01.39, 2. Kacper Gieryk/KTK Kalisz/15:04.38, ... 7. Piotr Maślak/KTK Kalisz/15:40.41

juniorki młodsze/dystans 11,1 km - 1. Tamara Szalińska/UKS Ratusz Maszewo/16:56.02, ... 3. Anna Długaś/KTK Kalisz/17:25.32, ... 10. Natalia Nawrocka/KTK Kalisz/18:33.76

juniorzy/dystans 24 km - 1. Dawid Kuderczak/KLTC Konin/30:53.74, ... 9. Konrad Trzęsowski/KTK Kalisz/32:12.45

juniorki/dystans 18 km - 1. Julia Kowalska/KTK Kalisz/25:17.58

elita kobiet/dystans 18 km - 1. Aurelia Nerlo/TKK Pacific Nestle Fitness/23:43.50, ... 10. Wiktoria Polak/UKS TFP Jedynka Kórnik/25:31.53( w poprzednim sezonie KTK)

wyścigi ze startu wspólnego

młodzicy/dystans 34 km - 1. Jan Gadera/KTK Kalisz, 2. Wiktor Gałdyn/KTK Kalisz, ... 7. Stanisław Kowalski/KTK Kalisz, a/wszyscy 58:16

juniorzy młodsi/dystans 68 km - 1. Hubert Grygowski/UKS Copernicus CCC SMS Toruń/1:39:22, ... 5. Kacper Gieryk/KTK Kalisz/1:39:39,

juniorki młodsze/dystans 51 km - 1. Olga Wankiewicz/UKS Copernicus CCC SMS Toruń/1:25:35, ... 7. Natalia Nawrocka/KTK Kalisz/1:27:57

juniorzy/dystans 102 km - 1. Jan Modzelewski/KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, 2. Konrad Trzęsowski/KTK Kalisz, ... 5. Szymon Potasznik/KTK Kalisz/wszyscy 2:25:12

juniorki/dystans 85 km - 1. Nikola Wielowska/KK Ziemia Darłowska, ... 4. Julia Kowalska/KTK Kalisz/obie 2:18:11