Gieryk na podium. Zawodnicy KTK Kalisz po pierwszej serii Pucharu Polski

Z dobrej strony zaprezentowali się w miniony weekend kolarze KTK Kalisz. Podopieczni Krzysztofa Dąbrowskiego wzięli udział w pierwszej serii Pucharu Polski, która odbyła się na torze w Pruszkowie. Największych powodów do radości dostarczył Kacper Gieryk, który w wyścigu na 3 kilometry juniorów w kategorii Open zajął indywidualnie 2. miejsce.

Reprezentant kaliskiego klubu zameldował się na mecie z czasem 3:25,140, a to  zdaniem trenera Krzysztofa Dąbrowskiego bardzo dobry jak na tę porę roku rezultat.  W tej samej konkurencji korzystnie zaprezentował się także Konrad Trzęsowski. Uzyskując czas 3:30,540 kaliszanin zajął siódmą lokatę. Na tej samej pozycji zakończył też rywalizację w omnium juniorów.

Szkoleniowiec ekipy KTK nie krył też zadowolenia po wyścigu drużynowym Open. Jego podopieczni pojechali równo i mocno. Zanotowali rezultat 4:25,215, dzięki czemu uplasowali się ostatecznie na czwartym miejscu.

Wśród kobiet najlepszą dyspozycję w pruszkowskich zmaganiach zaprezentowała Roksana Pasternak, która zajęła m.in. wysokie 6. miejsce indywidualnie na 2 kilometry oraz  12. miejsce w omnium.

Puchar Polski w kolarstwie torowym, Pruszków, 28.02 – 01.03.2020 r.

Najważniejsze wyniki zawodników KTK Kalisz:

Sprint drużynowy kobiet Open:

5. miejsce - Roksana Pasternak, Natalia Nawrocka, 38,366

Wyścig drużynowy mężczyzn Open:

4. miejsce - Konrad Trzęsowski, Piotr Maślak, Kacper Gierych, Miłosz Potasznik, 4:25,215