Gimnastyczki artystyczne rywalizują w Kaliszu

W hali Arena trwa I Otwarty Turniej w Gimnastyce Artystycznej Grup Rekreacyjnych „Christmas Talents” pod honorowym patronatem Krystiana Kinastowskiego Prezydenta Miasta Kalisza. To pierwsza tego typu impreza w Kaliszu, a jej organizatorem jest KKS Włókniarz 1925 Kalisz.

Turniej otworzył wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

- Obejrzeliśmy pierwszą część wspaniałych występów. Medale, które za chwilę będę miał przyjemność wręczyć, są wyrazem naszej dumy i podziwu dla Waszego talentu. Zawodniczkom życzę dalszych sukcesów, kolejnych wyróżnień i tytułów, a trenerkom niegasnącego zapału i satysfakcji z pracy. Gimnastyka artystyczna to dyscyplina, która w Kaliszu funkcjonuje od niedawna. Mam nadzieję, że turniej na stałe wpisze się do kalendarza miejskich imprez - mówił Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza.

Najlepsze zawodniczki otrzymały medale, puchary, pamiątkowe statuetki oraz nagrody.

W zawodach bierze udział ok. 130 gimnastyczek z całej Polski, a także z Ukrainy w wieku od 5 do 17 lat.

Miasto Kalisz reprezentuje 25 zawodniczek:
- 16 zawodniczek z KKS Włókniarz 1925 Kalisz,
- 9 zawodniczek z Akademii Sportu Spartakus.

Zawody zakończą się o godz. 18.00.

Wstęp wolny

Sponsorzy: producent karmy Pretender i Suri Cat (główny sponsor), producent napojów HELENA, producent chipsów Paula, firma AWW Wawrzyniak, Termy Uniejów.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek