Grali w Pucharze Tymbarku

Za nami wojewódzki finał turnieju "Z podwórka na stadion - o Puchar Tymbarku", który odbył się w Kaliszu. Zwycięzcy zagrają o końcowy tryumf z najlepszymi drużynami w całym kraju na Stadionie Narodowym.

Młodzi piłkarze i piłkarki rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. W finale dziewcząt do lat ośmiu UKS Akademia Talentów Krotoszyn pokonał Szkółkę FOX 3:1. Najlepsi wśród chłopców byli w tej kategorii wiekowej młodzi piłkarze UKS Akademia Piłkarska Reissa, którzy 6:3 ograli w finale Football Academy Leszno.

W kategorii do lat 10 najlepsze okazały się piłkarki z Szkoły Podstawowej nr 78 w Poznaniu, które pokonały 3:2 swoje koleżanki ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Lesznie. U chłopców drużyna GSS Grodzisk Wielkopolski rozbiła w finale 9:0 Wólkę Czepową.

Finał dziewcząt do lat 12 to potyczka LPFA Poznań i Polinii środa Wielkopolska. Piłkarki ze stolicy Wielkopolski wygrały 4:0. U chłopców Witaszaki wygrały 3:2 z Ósemką Kalisz.

Najlepszym piłkarkom i piłkarzom w imieniu Miasta Kalisza gratulował wiceprezydent Grzegorz Kulawinek

Tekst: Juliusz Kowalczyk, zdjęcia: Urszula Bogaczyk, Michał Stańczyk