Gratulacje dla medalistów z UKS 12 Kalisz

Wiceprezydent Grzegorz Kulawinek spotkał się dziś z Piotrem Goździewiczem i Mikołajem Nowostawskim – zawodnikami UKS 12 Kalisz, medalistami 74. PZLA Mistrzostw Polski do lat 20, rozegranych w miniony piątek w Radomiu oraz ich trenerami Marcinem Małeckim i Pawłem Wiśniewskim.

- Gratuluję znakomitego występu podczas zawodów. Osiągniecie wiąże się z ogromną pracą i wysiłkiem, ale także zaangażowaniem trenerów i działaczy sportowych - mówił wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. - Taki sukces jest promocją naszego miasta, wpływa na popularyzację aktywnego stylu życia wśród mieszkańców, a szczególnie wśród dzieci i młodzieży

Podczas zawodów Piotr Goździewicz, podobnie jak przed rokiem, wywalczył tytuł mistrza Polski juniorów w pchnięciu kulą, bijąc przy tym o ponad pół metra swój dotychczasowy rekord życiowy.

Dla kaliskiego kulomiota to dziesiąty medal zdobyty na imprezie rangi mistrzowskiej. Sukcesem odniesionym w Radomiu Piotr zapewnił sobie udział w meczu międzynarodowym Polska – Czechy, który już w najbliższy weekend odbędzie się w Karpaczu.

Mikołaj Nowostawski zdobył brązowy medal w chodzie sportowym na 10 km, pokonując trasę w czasie 51:41.96.

Obaj zawodnicy to uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu. Piotr jest tegorocznym maturzystą, a Mikołaj egzamin dojrzałości zdawał będzie w przyszłym roku.

Zawodnicy i trenerzy otrzymali od Miasta upominki - gadżety sportowe oraz bony na zakup sprzętu sportowego.

Tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk - Urząd Miasta Kalisza