Gratulacje dla zawodniczek i zawodników Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego

Kolarze KTK po raz kolejny dowiedli znakomitej formy. Z Młodzieżowych Mistrzostw Polski wrócili z sześcioma medalami, w tym pięcioma złotymi. Sukcesów pogratulowali im prezydent Krystian Kinastowski oraz wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

W ratuszu gościli wczoraj zawodniczki i zawodnicy, którzy zwyciężyli w rywalizacji drużynowej: juniorzy w składzie: Piotr Maślak, Kamil Dolak, Kacper Gieryk, Mateusz Olejnik i Paweł Więczkowski oraz juniorki: Agata Lichosyt, Natalia Nawrocka, Anna Długaś i Roksana Pasternak.

Ale to nie jedyne trofea przywiezione ze Szczecina. Złote medale w konkurencji Madison wywalczyli: Roksana Pasternak, Anna Długaś, Piotr Maślak i Kamil Dolak. Z kolei w kategorii Omnium złoto zdobył Piotr Maślak, a srebro - Kamil Dolak.

- Gratulujemy imponujących wyników. Dzięki waszym wysiłkom i pracy trenerów Kaliskie Towarzystwo Kolarskie, a wraz z nim Miasto Kalisz, ma kolejne powody do dumy - powiedział prezydent Krystian Kinastowski.

O zaangażowaniu i sukcesach młodych zawodniczek i zawodników opowiadali Jacek Kasprzak, prezes zarządu Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego oraz trener Krzysztof Dąbrowski.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta