Halowe Mistrzostwa Wielkopolski U-16, U-18, U-20 w Lekkiej Atletyce

W dniu 20 stycznia w przepięknej Hali Arena Toruń rozegrane zostały „Halowe Mistrzostwa Wielkopolski U-16, U-18, U-20 w Lekkiej Atletyce”.

Kapitalnie spisali się w tych zawodach reprezentanci UKS-12 Kalisz, przywożąc z Torunia osiem medali. Pięć medali padło łupem podopiecznych trenera Waldemara Olszyny. Na najwyższym stopniu podium stanął Ksawery Gomułka w biegu na 400m/52.28 w kategorii U-20. W tym samym biegu Michał Miczko wywalczył srebrny medal, wynikiem 54.49. Dwa brązowe medale zdobyła Marianna Kowalczyk w kategorii U-18. W biegu na 60m, najpierw pobiegła w eliminacjach po rekord życiowy-8.09, aby w finale zająć wynikiem 8.12 trzecie miejsce. Marianna postarała się także o medal brązowy w biegu na 200m/27.27. Niespodziankę sprawił w kategorii U-16 w biegu na 300m Ksawery Józefiak, który znakomicie pobiegł cały dystans i ostatecznie uplasował się na trzecim miejscu z rezultatem 38.55.

Trzy medale zdobyli podopieczni trenerów Krzysztofa Kisiela i Pawła Wiśniewskiego. Lena Kubicka zwyciężyła w chodzie na 3km w kategorii U-16, wynikiem 17.39.22, w kategorii U-18 Julia Graczykowska wywalczyła srebrny medal, rezultatem 17.17.51. Niesamowitą walkę w biegu na 1000m (U-18) stoczył Cyprian Grzegorek, który dosłownie na samych kratach mety wywalczył złoty medal, kapitalnym wynikiem 2.42.08. Poprawiając swoją życiówkę o ponad 10 sekund.

Także pozostali zawodnicy spisali się doskonale. Najbliżej podium była w biegu na 600m U-18 Iga Golanowska, która ostatecznie zajęła piąte miejsce, ale ze znakomitym halowym rekordem życiowym-1.43.97. Szóste miejsce w biegu na 300m U-16 zajęła Zofia Matysiak, wynikiem 44.85. Zosia pobiegła jeszcze na 60m i zajęła 9 lokatę, wyrównując rekord życiowy – 8.47. Ósmą zawodniczką w biegu na 60m przez płotki w kategorii U-16 okazała się Alicja Kowalska, która także wyrównała wynikiem 10.72 rekord życiowy. Jedenaste lokaty zajęły biegające w kategorii U-16, Ewa Wdowczyk - 600m/1.55.41 i Hanna Wierzchowska 1000m/3.49.03. Blisko rekordu życiowego w tej samej kategorii wiekowej w biegu na 60m była Agnieszka Banach-8.93