Inauguracja Kaliskiego Sportu Szkolnego 2022/2023

Reprezentanci szkół z terenu miasta wzięli udział w Inauguracji Kaliskiego Sportu Szkolnego 2022/2023 w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży i Licealiady, które odbyły się na Stadionie Miejskim. Podczas Lekkoatletycznego Festiwalu Sztafet młodzieży kibicował wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

- Cieszę się, że młodzież tak chętnie uczestniczy w rozgrywkach międzyszkolnych. Czy to sport indywidualny czy drużynowy, konkurencja jest ważną częścią kultury sportowej, sprawia, że wydarzenie zachęca do najlepszych występów, a tym samym najlepszych wyników, tego właśnie Wam życzę. Lekkoatletyczny Festiwal Sztafet uważam za otwarty - powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Młodym sportowcom przyglądał się również Marian Durlej, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta Kalisza.
W sztafetach wzięło udział ponad 300 uczniów z 28 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Miasta Kalisza.

Program zawodów:
Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej:
DZIEWCZĘTA:
Sztafeta szwedzka 100-200-300-400.
CHŁOPCY:
Sztafeta szwedzka 100-200-300-400.
Licealiada:
DZIEWCZĘTA:
4x 400 m.
CHŁOPCY:
4x 400 m.

Wyniki będą dostępne na stronie Kaliskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Dodała: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta