Jest przełamanie. „Amberki” z pierwszym punktem w II lidze.

Aż sześć kolejek czekały na pierwszą punktową zdobycz debiutujące w drugoligowych rozgrywkach siatkarki VII LO SMS Amber Kalisz. W miniony wtorek podopieczne Mariusza Pieczonki i Daniela Przybylskiego uległy TKS-owi Tychy 2:3.

Dla obu ekip mecz miał równie ważne znaczenie, bowiem żadnej z nich nie udało się jeszcze w tym sezonie zdobyć choćby punktu. Spotkanie w hali przy Łódzkiej od początku nie układało się dla kaliszanek pomyślnie. Przegrana w dwóch pierwszych setach wróżyła tylko jedno, że to rywalki cieszyć będą się z kompletu punktów. Kolejne  partie pokazały jednak, że sprawa nie jest jednak taka oczywista. Kaliszanki znów udowodniły, że nie brakuje im ambicji i umiejętności. Trzeciego i czwartego seta wygrały odpowiednio do 18 i 17, doprowadzając tym samym do tie-breaka. W decydującym starciu nieznacznie lepsze okazały się jednak przyjezdne, zwyciężając 15:12 i cały mecz 3:2. „Amberkom” pozostało zatem zadowolić się jednym punktem. O kolejne powalczą w najbliższą sobotę w Dąbrowie Górniczej.

II liga piłki siatkowej kobiet/grupa 3

runda zasadnicza/6. kolejka/23 października 2018 r.

VII LO SMS Amber Kalisz - TKS Tychy 2:3 (21:25, 15:25, 25:18, 25:17, 12:15)

Amber Kalisz - Magda Lachman, Marta Maciejewska, Julia Kontowicz, Natalia Stec, Wiktoria Mazur, Roksana Perzyńska oraz Paulina Borgiasz/libero, Agata Olejniczak/libero, Martyna Felińska, Weronika Bukowiecka, Oliwia Mielcarek, Marika Cichocka, Anna Mójta, Patrycja Dymarczyk

wyniki pozostałych spotkań 6. kolejki/20 października 2018 r.

Sobieski Oława - Płomień Sosnowiec 0:3 (15:25, 12:25, 19:25)

Polonia Świdnica - Jedynka Siewierz 2:3 (22:25, 25:17, 23:25, 25:23, 12:15)

Częstochowianka Częstochowa - PLKS Pszczyna 3:2 (25:22, 24:26, 20:25, 25:20, 15:13)

KS Olimpia Jawor - Volley II Wrocław 3:0 (25:15, 25:14, 25:20)