Jest przełamanie. Pierwsze zwycięstwo Amberek w II lidze.

Pierwsze cenne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi odniosły siatkarki VII LO SMS Amber Kalisz. W sobotę podopieczne Daniela Przybylskiego i Mariusza Pieczonki pokonały ekipę Sobieskiego Oława 3:2.

Dla kaliskich Amberek sobotnie spotkanie z przedostatnim w tabeli Sobieskim było idealną okazją do zdobycia cennych ligowych punktów. Cel był konkretny i ostatecznie zwieńczony sukcesem, ale jego realizacja okazała się nie lada wyzwaniem. Po dwóch pierwszych przegranych setach w oczy kaliskich siatkarek zaczęło zaglądać widmo kolejnej porażki. Amberki nie spuściły jednak głów i w następnych partiach diametralnie odwróciły losy spotkania. Trzeciego seta wygrały do 18. W czwartym spisały się jeszcze lepiej pokonując ekipę z Oławy 25:13. Kropkę nad „i” postawiły w ostatniej i najbardziej zaciętej odsłonie pojedynku. Dzielnie zniosły presję i po ambitnej walce w końcówce wygrały  21:19 i całe spotkanie 3:2.

Po ośmiu rozegranych meczach kaliszanki mają na koncie trzy punkty. O kolejne powalczą w  najbliższą środę w Świdnicy, gdzie zmierzą się z miejscową Polonią.

II liga piłki siatkowej kobiet/grupa 3

runda zasadnicza/9. kolejka/10 listopada 2018 r.

VII LO SMS Amber Kalisz - MGLKS Sobieski Oława 3:2 (20:25, 20:25, 25:18, 25:13, 21:19)

Amber Kalisz - Magda Lachman, Marta Maciejewska, Martyna Felińska, Natalia Stec, Wiktoria Mazur, Roksana Perzyńska oraz Paulina Borgiasz (l), Marika Cichocka, Anna Mójta, Patrycja Dymarczyk, Julia Kontowicz, Weronika Duleba.

Wyniki pozostałych spotkań 9. kolejki

Jedynka Siewierz - Volley II Wrocław 3:0 (30:28, 25:18, 25:14)

Płomień Sosnowiec - KS Olimpia Jawor 3:0 (25:12, 25:21, 25:23)

TKS Tychy - Częstochowianka Częstochowa 2:3 (22:25, 19:25, 25:22, 25:17, 8:15)

MKS II Dąbrowa Górnicza - Polonia Świdnica 3:2 (25:20, 23:25, 22:25, 25:22, 15:6)