„Kaczy” razy dwa. Rezerwy KKS-u lepsze od Kotwicy

W meczu 7. kolejki wielkopolskiej PROEKO IV ligi rezerwy KKS-u Kalisz pokonały na własnym stadionie Kotwicę Kórnik 2:0. Bramkarza gości dwukrotnie pokonał Sebastian Kaczyński, w tym raz z rzutu karnego. To czwarte zwycięstwo „trójkolorowych” w czwartoligowych rozgrywkach.

Tym razem gospodarze pojawili się na boisku w mocniejszym składzie, bowiem trener Marcin Woźniak miał możliwość skorzystania ze wsparcia zawodników z drugoligowej ekipy, którzy dzień wcześniej w pojedynku ze Skrą Częstochowa zagrali w roli rezerwowych bądź też nie załapali się do meczowej kadry. Skład na niedzielne spotkanie uzupełnili juniorzy kaliskiego klubu.

Od początku spotkania kaliszanie zdecydowanie przeważali nad rywalem, któremu bardzo rzadko udawało się wydostać z własnej połowy. Pierwszy, w dodatki niegroźny strzał na bramkę „trójkolorowych” goście z Kórnika oddali dopiero w 18. minucie. Podopieczni trenera Woźniaka, mimo iż bardzo często gościli w polu karym przeciwnika nie potrafili postawić kropki nad „i”. Sposób na pokonanie bramkarza Kotwicy, 17-letniego Tymoteusza Czerwińskiego, znaleźli w 59. minucie, a był nim stały fragment gry. Piłkę z rzutu rożnego dograł Michał Borecki, a celną główką popisał się Sebastian Kaczyński. On też, w 84. minucie, ustalił końcowy wynik meczu, skutecznie egzekwując rzut karny podyktowany za faul na Kamilu Sabiłło.

Dla rezerwowej ekipy KKS-u była to czwarta wygrana w  PROEKO IV lidze. Aktualnie zajmuje ona siódme miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie kaliszanie zagrają w sobotę, 12 września na wyjeździe, a ich rywalem będzie Iskra Szydłowo. Początek spotkania o godzinie 15:00.

7. kolejka wielkopolskiej PROEKO IV ligi 2020/2021, 06.09.2020, Stadion Miejski, ul. Wał Matejki 2 w Kaliszu

KKS Kalisz II – Kotwica Kórnik 2:0 (0:0)

1:0 Sebastian Kaczyński 59. min, 2:0 Sebastian Kaczyński 84. min (k)

Żółte kartki: Michał Borecki (KKS), Patryk Bordych (Kórnik), Mateusz Mączyński (KKS), Tymoteusz Gabski (Kórnik), Mateusz Kościelak (KKS)

KKS Kalisz II: Kamil Kosut-Wiktor Smoliński, Bartłomiej Maćczak (45. Jakub Pawlik), Mateusz Mączyński, Kamil Sabiłło, Michał Borecki (87. Krzysztof Idźczak), Paweł Łydkowski, Antoni Bednarek (45. Filip Szewczyk), Sebastian Kaczyński (86. Mateusz Kościelak), Mikołaj Zawistowski (87. Szymon Olejnik), Jakub Chojnowski (79. Jakub Zachara)

Kotwica Kórnik: Tymoteusz Czerwiński-Andrii Khymchyk (87. Piotr Krenz), Krzysztof Kaźmierczak (79. min Patryk Ostrowski), Dariusz Chandze (83. min Oskar Baraniak) , Witold Walkowiak, Dawid Urbanek, Błażej Wieśko (79.min Paweł Przybyłek), Mieszko Pytlak, Patryk Bordych, Piotr Kalak, Tymoteusz Gabski (74. min Hubert Goncerzewicz).

Tekst i zdjęcia: Karina Zachara