Kakaesiacy z cennym zwycięstwem. Nerwówka na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej

Duma Kalisza pokonała na własnym obiekcie rezerwy Śląska Wrocław 3:1, w meczu 26. kolejki eWinner 2. ligi. Momentami było nerwowo, choć to kakaesiacy, pierwsi w spotkaniu, wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie, mimo wyrównania gości krótko po przerwie, “Trójkolorowi” zagrali dobrze w ofensywie, co przełożyło się na kilka solidnych sytuacji, m.in. po kontratakach. Wśród niebiesko-biało-zielonych, na listę strzelców wpisali się Jakub Staszak oraz po rzutach karnych Nestor Gordillo i Piotr Giel.

Pierwsza groźna okazja w meczu należała do podopiecznych Bogdana Zająca. W 20. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Adriana Łuszkiewicza, zewnętrzną częścią stopy uderzył Mateusz Gawlik. Próba była niecelna i chwilę później arbiter odgwizdał spalonego. Przyjezdni odpowiedzieli najpierw strzałem z główki, wybronionym przez Macieja Krakowiaka, następnie zmarnowaną, stuprocentową sytuacją z pola karnego. W obu próbach bliski wpisania się na listę strzelców był Adrian Bukowski. Kakaesiacy kiepsko radzili sobie z rożnymi Śląska. W 28. minucie “Wojskowi” dwukrotnie stworzyli sobie szanse na przełamanie rezultatu, po stałym fragmencie gry. Pod koniec pierwszej połowy zobaczyliśmy drybling i niecelne, podcięte uderzenie Nestora Gordillo. Tuż przed przerwą, faulowany w polu karnym gości był Nikodem Zawistowski. Podyktowany dla “Trójkolorowych” rzut karny, w 44. minucie, wykorzystał hiszpański pomocnik, tym samym otwierając rezultat meczu.

Źle podopieczni Bogdana Zająca rozpoczęli drugą połowę. Już w pierwszej sytuacji po wznowieniu, Śląsk II zdobył gola wyrównującego. Dośrodkowanie wykorzystał wbiegający Mariusz Idzik, który uderzeniem piłki z główki pokonał Macieja Krakowiaka. W 67. minucie ponownie na prowadzenie wyszli zawodnicy KKS-u Kalisz. W pole karne dograł Piotr Giel, a następnie niepilnowany Jakub Staszak skutecznie uderzył na bramkę Józefa Burty. Było to pierwsze, w tym sezonie, trafienie kakaesiaka. Kontrowersyjną decyzję podjął w 84. minucie arbiter meczu, Łukasz Ostrowski. Wychodzący, po kontrataku, na klarowną sytuację Bartłomiej Putno został nieprzepisowo zatrzymany, ale sędzia zdecydował się pokazać jedynie żółtą kartkę. W doliczonym czasie gry, Michał Borecki był w akcji “sam na sam” z goalkeeperem rezerw Śląska, ale płaski strzał po ziemi wybronił Burta. Tuż przed ostatnim gwizdkiem “Trójkolorowi” jeszcze podwyższyli prowadzenie. Faulowany, w polu karnym przeciwnika, był Kamil Koczy i arbiter ponownie wskazał na wapno. Jedenastkę wykorzystał Piotr Giel, który ustalił rezultat spotkania na 3:1. Zawodnik drużyny gości, za to przewinienie, zobaczył czerwoną kartkę.

***
26. kolejka sezonu 2021/2022 eWinner 2. ligi, 02.04.2022, godz. 17:00, Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu
KKS Kalisz – Śląsk II Wrocław 3:1 (1:0)
1:0 Néstor Gordillo 44. min k., 1:1 Mariusz Idzik 46. min, 2:1 Jakub Staszak 67. min, 3:1 Piotr Giel 90. min k.

KKS Kalisz: 1. Maciej Krakowiak – 17. Jakub Głaz, 32. Przemysław Stolc, 3. Mateusz Gawlik, 42. Wiktor Smoliński – 37. Nikodem Zawistowski (90. min 71. Kamil Koczy), 11. Michał Borecki (90. min 5. Bartosz Waleńcik), 23. Adrian Łuszkiewicz, 10. Néstor Gordillo (74. min 16. Bartłomiej Putno), 15. Jakub Staszak (85. min 4. Kacper Dudek) – 99. Piotr Giel.

Śląsk II Wrocław: 1. Józef Burta – 8. Bartosz Boruń (71. min 14. Michał Szmigiel), 34. Szymon Michalski, 28. Konrad Poprawa, 29. Olivier Wypart, 31. Łukasz Gerstenstein – 43. Marcel Zylla (63. min 11. Piotr Samiec-Talar), 33. Adrian Bukowski, 16. Javier Ajenjo Hyjek (85. min 10. Mateusz Młynarczyk), 27. Przemysław Bargiel (85. min 7. Grzegorz Kotowicz) – 39. Mariusz Idzik (71. min 9. Sebastian Bergier).

Żółte kartki: Stolc (KKS) i Zylla, Michalski (Śląsk II).
Czerwona kartka: Olivier Wypart (90. minuta, Śląsk II, za faul taktyczny).