Kaliscy biegacze w La Louvière

Po raz kolejny biegacze z Kalisza gościli w partnerskim mieście La Louvière, w Belgii.

W miniony weekend przedstawiciele klubu SUPERMARATON KALISZ w składzie: Piotr Maciejewski, Łukasz Maciejewski i Edyta Marciniak wzięli udział w zawodach biegowych Jogging La Louvière.
Piotr Maciejewski wystartował na dystansie 6 km i zajął 375. miejsce z czasem 37:52, Edyta Marciniak startowała na dystansie 11 km i ukończyła bieg jako 2. w swojej kategorii wiekowej, osiągając czas 47:07, a Łukasz Maciejewski przebiegł dystans półmaratonu, ok. 21,1 km, w czasie 1:51:23, zajmując 96. miejsce.
W trakcie pobytu kaliszanie wzięli też udział w spotkaniach z przedstawicielami lokalnej władzy, na czele z burmistrzem miasta Jacquesem Gobertem, przedstawicielami tamtejszej Polonii, Edwardem i Michałem Janowskimi oraz lokalnymi biegaczami.

Wyjazd kaliszan do partnerskiego miasta La Louvière wsparło Miasto Kalisz.

Tekst: Marcelina Pietrzak - Kancelaria Prezydenta Miasta, za: Edyta Marciniak (Galuba).