Kalisz gospodarzem Orlen Pucharu Polski

Tegoroczny finał w rozgrywkach Orlen Pucharu Polski mężczyzn odbędzie się 3 czerwca w Kaliszu. Umowę w tej sprawie podpisali dziś prezydent Krystian Kinastowski; Henryk Szczepański, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Błażej Wojtyła, prezes zarządu MKS Kalisz Sp. z o.o.

Po raz ostatni kaliska hala Arena gościła finalistów tych rozgrywek w 2021 roku. Wówczas w gronie najlepszych znalazły się Grupa Azoty Unia Tarnów i Industria Kielce, która w Kaliszu świętowała 17. tytuł tych rozgrywek.

Gospodarzem pucharowej rywalizacji w sezonie 2022/2023 będzie Miasto Kalisz, a organizatorem Miejski Klub Sportowy w Kaliszu.

Finał Orlen Pucharu Polski rozpocznie się w ARENIE Kalisz o godzinie 20:00.

Podczas wydarzenia Związek Piłki Ręcznej w Polsce przedstawi nową formułę rozgrywania finałów Orlen Pucharu Polski kobiet i mężczyzn, a także ogłosi gospodarza tych rozgrywek na najbliższe trzy lata.

Oprac. Katarzyna Ciupek – Kancelaria Prezydenta Miasta, za: Związek Piłki Ręcznej w Polsce, zdjęcia: Magdalena Bartnik – Kancelaria Prezydenta Miasta