KKS lepszy od Unii

W drugim tej zimy sparingu piłkarze KKS-u Kalisz znów byli lepsi od rywala. W środę na Majkowskim Wembley pokonali Unię Janikowo 3:1.

Po sobotniej wygranej z czwartoligową Włocłavią Włocławek, tym razem niebiesko-biało-zielonych zmierzyli się z Unią Janikowo. Reprezentant trzeciej ligi wysoko postawił poprzeczkę. To właśnie goście, tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, otworzyli wynik. Błąd kaliskiej defensywy wykorzystał zawodnik testowany w ekipie Unii. Po przerwie bramki zdobywali już tylko gospodarze. W 58. minucie akcję ze skrzydła wykorzystał Bartłomiej Maćczak, doprowadzając do wyrównania. 20 minut przed końcem spotkania bramkarza gości pięknym wolejem pokonał Kamil Sabiłło, a w 88. minucie wynik na :3:1 ustalił Mikołaj Zawistowski, wykorzystując wrzutkę w pole karne.

Podczas sobotniego meczu kontrolnego w kaliskim zespole zadebiutował Łotysz Romans Mickevics, Zagrało też dwóch zawodników testowanych. Kolejny sparing KKS rozegra w najbliższą sobotę na wyjeździe. Rywalem niebiesko-biało-zielonych będzie  pierwszoligowa Odra Opole.

Sparing nr 2, 27.01.2021, Majkowskie Wembley ul. Tuwima 2 w Kaliszu

KKS Kalisz – Unia Janikowo 3:1 (0:1)
0:1 zawodnik testowany 44. min, 1:1 Bartłomiej Maćczak 58. min, 2:1 Kamil Sabiłło 70. min, 3:1 Mikołaj Zawistowski 88. min.

KKS Kalisz (I połowa): Kamil Kosut – Romāns Mickevičs, Jakub Pawlik, Mateusz Gawlik, Marcin Radzewicz, Daniel Kamiński – zawodnik testowany, Michał Borecki, Tomasz Hołota, Nikodem Zawistowski – Mateusz Majewski.
KKS Kalisz (II połowa): zawodnik testowany – Kamil Sabiłło, Bartosz Waleńcik, Mateusz Żytko, Wiktor Smoliński, Mikołaj Zawistowski – Robert Tunkiewicz, Andrzej Kaszuba, Adrian Łuszkiewicz, Jakub Chojnowski – Bartłomiej Maćczak.

Unia Janikowo: Konrad Syldatk – Filip Hartwich, zawodnik testowany (79.Jakub Losik), Patryk Urbański, Dominik Kowalski (60. Damian Garstka) – zawodnik testowany (83. zawodnik testowany), Tomasz Kowalczuk (69.Ernest Hulisz), Gracjan Goździk (77.  Eryk Marszał), Mateusz Ławniczak, Przemysław Kędziora (71. Miłosz Dziurzyński) – Adam Konieczny (75.  Mikołaj Jabłkowski).