KKS rozpoczął sparingi. Mecz z Victorią na korzyść rywali

Piłkarze KKS-u Kalisz mają za sobą pierwszy w okresie przygotowawczym sparing. W piątek ekipa Ryszarda Wieczorka złożona w większości z młodzieżowców KKS-u oraz zawodników starających się o miejsce w szeregach kaliskiego drugoligowca, uległa Victorii Ostrzeszów 2:3.

Skład kaliszan w piątkowym, pierwszym tego lata sparingu, był mocno eksperymentalny. W starciu z czwartoligową Victorią szansę zaprezentowania swoich umiejętności otrzymali głownie zawodnicy, którzy swoją najbliższą sportową przyszłość chcieliby związać z kaliskim klubem. Z ekipy trenera Ryszarda Wieczorka, która nie tak dawno awansowała na drugoligowe boiska, w piątkowym spotkaniu pokazało się zaledwie kilku graczy. W pierwszej odsłonie na murawę wybiegli bramkarz Patryk Pawela, pomocnik Damian Poliński i napastnik Sebastian Kaczyński. Natomiast po przerwie szkoleniowiec „Trójkolorowych”  dysponował jeszcze Pawłem Łydkowskim, braćmi Nikodemem i Mikołajem Zawistowskimi, Damianem Ślesickim oraz juniorami Jakubem Zacharą i Mateuszem Reglingiem. Pozostałą dziesiątkę stanowili zawodnicy testowani.

Skomponowany w ten sposób zespół gospodarzy musiał się mocno nagimnastykować, by zagrozić nieźle prezentującym się rywalom z Ostrzeszowa. W grze kaliszan nie brakowało błędów i niedokładnych podań, co bez skrupułów wykorzystywali niżej notowani przeciwnicy. To oni też w 16. minucie jako pierwsi objęli prowadzenie. Efektownym strzałem z dystansu bramkarza KKS-u zaskoczył Kornel Skorzybót. Po niespełna kwadransie  gospodarze wyrównali stan meczu, po tym jak po płaskim uderzeniu piłkę w siatce gości umieścił jeden z testowanych zawodników KKS-u. Przyjezdni nie spuszczali jednak z tonu i   jeszcze przed przerwą ponownie wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców po raz kolejny wpisał się  Kornel Skorzybót finalizując sytuację sam na sam z golkiperem gospodarzy.

Ekipa trenera Wieczorka nie zamierzała składać broni. W drugiej połowie ładnym wolejem popisał się Sebastian Kaczyński i znów był remis (2:2). Niestety to goście postawili kropkę nad „i”. W 82. minucie celny strzał z narożnika pola karnego oddał Robert Skrobacz i jak się okazało było to trafienie zwycięskie.

Kolejny sparingowy sprawdzian przed KKS-em już w najbliższą sobotę. Tym razem „Trójkolorowi”, już w mocniejszym składzie, zmierzą się na stadionie przy ulicy Łódzkiej z  trzecioligowcem z grupy pierwszej, RKS Radomsko. .

Sparing 1, 3.07.2020 r., Stadion Miejski przy ul. Wał Matejki 2 w Kaliszu

KKS Kalisz – Victoria Ostrzeszów 2:3 (1:2)
0:1 Kornel Skorzybót 16. min, 1:1 zawodnik testowany 29. min, 1:2 Kornel Skorzybót 43. min, 2:2 Sebastian Kaczyński 63. min, 2:3 Robert Skrobacz 82. min.

Tekst i zdjęcia: Karina Zachara