KKS w półfinale Fortuna Pucharu Polski

Kaliski Klub Sportowy znajdzie się w półfinale Fortuna Pucharu Polski. Drugoligowcy pokonali na własnym stadionie Śląsk Wrocław aż 3:0. Gospodarzom kibicowali Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza oraz wiceprezydenci - Grzegorz Kulawinek i Mateusz Podsadny.

Kaliski klub wyeliminował z rozgrywek kolejny zespół z PKO Ekstraklasy, po Widzewie Łódź i Górniku Zabrze. Tym razem o sile KKS-u przekonał się Śląsk Wrocław.

Pierwszą akcję, zakończoną sukcesem w 20 minucie spotkania, gospodarze rozegrali lewą stroną boiska. Do Piotra Gieli i Nestora Gordillo przyłączył się Kasjan Lipkowski, który ograł zdezorientowaną defensywę WKS-u i pokonał Michałą Szromnika. W odstępie 80 sekund KKS podwyższył prowadzenie. Drugiego gola strzelił Michał Borecki w asyście Piotra Giela. W 44 minucie meczu kaliskim piłkarzom udało się pokonać przeciwnika 3:0.

KKS dołączył do grona półfinalistów, w którym znajdują się Legia Warszawa, Górnik Łęczna oraz Raków Częstochowa. Półfinały zaplanowano na 5 kwietnia.

M. Furmaniak, zdjęcia: Magdalena Bartnik, Kancelaria Prezydenta Miasta