Kolarze powitali nowy rok na murawie

Podtrzymując wieloletnią tradycję Kaliskie Towarzystwo Kolarskie weszło w 2020 rok i zarazem kolejny sportowy sezon po piłkarsku. W noworocznym meczu kolarskich pokoleń wynik nie miał znaczenia, liczył się udział i dobra zabawa.

Na boisku sąsiadującym z siedzibą KTK przy Wale Matejki tradycyjnie już spotkali się byli i obecni zawodnicy, trenerzy i klubowi działacze, jak również  spora grupa sympatyków kolarstwa. W inauguracji nowego roku i jednocześnie sportowego sezonu uczestniczyła rekordowa liczba, około 50 osób. Dopisała więc frekwencja, jak i dobre humory, bo zgodnie z wieloletnią tradycją celem rozegranego meczu piłkarskiego nie była walka o wynik, lecz aktywne i radosne powitanie nowego roku

- To przede wszystkim znakomita okazja do wspólnej zabawy, a potem spotkania przy kawie, które trwa do wieczora - tłumaczy Bogdan Jamroszczyk, prezes Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. - W tym roku nasi byli kolarze zjechali nie tylko z całej Polski, ale także z Niemiec czy Holandii.

Poza murawą spotkanie było też okazją do wspomnień i rozmów, m.in. o sukcesach lokalnego klubu – tych obecnych i tych sprzed wielu lat, tym bardziej, że wzięli w nim udział  przedstawiciele kilku  kolarskich pokoleń. Nie brakowało też rozmów o planach na nowy sezon oraz noworocznych życzeń.

fot. KTK Kalisz