Kolejne wzmocnienie KKS-u. Hiszpan w szeregach „trójkolorowych”

Néstor Jesús Gordillo Benítez to nowy piłkarz drugoligowego KKS-u kalisz. Hiszpański pomocnik, grający ostatnio w lidze indyjskiej, związał się z kaliskim klubem umową obowiązującą do końca obecnego sezonu, z możliwością przedłużenia o rok.

31- letni Gordillo występował w takich klubach, jak CD Tenerife, UD Las Palmas czy Atletico Madryt. Wprawdzie był tam zawodnikiem rezerwowym, ale już sama marka wymienionych klubów, zwłaszcza tego ostatniego,  wzbudza respekt. Przez większość pobytu  w Hiszpanii grał na poziomie trzeciej ligi  (Segunda División B).  Przed blisko trzema laty przeniósł się do Indii próbując szczęścia w tamtejszej ekstraklasie, najpierw w klubie Chennai City FC, a ostatnio Hyderabad FC. W sezonie 2018/2019 z pierwszą z ekip wywalczył mistrzostwo kraju, zdobywając przy okazji osiem goli.

Něstor Gordillo jest trzecim Hiszpanem, który będzie występował w kaliskim klubie.W sezonie 2018/2019 zawodnikami KKS-u byli bracia Gabriel i Ivan Vidal González. Jest też drugim piłkarzem, który dołączył do „trójkolorowych” w zimowym okienku transferowym i zarazem drugim z zagranicy. Wcześniej drużynę Ryszarda Wieczorka wzmocnił Łotysz Romans Mickevics. Szeregi zespołu opuścili natomiast Fabian Hiszpański i Paweł Łydkowski, który został wypożyczony do trzecioligowej Olimpii Zambrów. Z powodu problemów zdrowotnych wiosną w szeregach kaliskiego drugoligowca nie zobaczymy też Sebastiana Kaczyńskiego oraz prawdopodobnie Patryka Paweli i Filipa Szewczyka, którzy w rundzie jesiennej częściej występowali w zespole czwartoligowym.

Fot. Michał Zakosztowicz, KKS Kalisz