Kontrolnie, ale z pucharem. Szczypiorniści wygrali turniej w Wągrowcu

Piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz kontynuują przygotowania do nowego sezonu. W minioną sobotę, w ramach gier sparingowych wzięli udział w mini turnieju w Wągrowcu. I mają powody do zadowolenia, bo do Kalisza wrócili z pucharem Starosty Powiatu Wągrowieckiego. Do klubu trafiła też statuetka dla najlepszego bramkarza.

Do rozgrywek, które odbyły się w sobotę w Wągrowcu, przystąpiły trzy zespoły. Poza ekipą Energi MKS, także gospodarze – czyli miejscowa Nielba oraz Wybrzeże Gdańsk. Bohaterami pierwszego pojedynku były zespoły z Wielkopolski. Faworyci nie zawiedli. Podopieczni Pawła Ruska gładko pokonali rywali z Wągrowca (34:21). Nielba przegrała też kolejne spotkanie, z Wybrzeżem 15:23. W konsekwencji to drużyny z Kalisza i Gdańska zmierzyły się w walce o główne trofeum. Lepszymi okazali się kaliszanie pokonując podopiecznych Marcina Lijewskiego 27:22. Kapitalną skuteczność w tym meczu zanotował Michał Drej zdobywając aż 9 bramek. Do domu gracze Energi wrócili nie tylko z pucharem Starosty Powiatu Wągrowieckiego, ale też z nagrodą indywidulaną. Statuetkę dla najlepszego bramkarza otrzymał Łukasz Zakreta.

Nielba Wągrowiec – Energa MKS Kalisz 21:34 (10:17)

Energa MKS: Zakreta, Padasinow, Potocki - Drej 5, Grozdek 4, Krytski 3, Czerwiński 3, Pilitowski 2, Szpera 2, Wojdak 2, Klopsteg 2, Misiejuk 2, Kniaziew 2, Adamski 2

Piotr Adamczak 2, Kwiatkowski 1, Bożek 1, Bałwas 1, Paweł Adamczak.

Energa MKS Kalisz – Wybrzeże Gdańsk 27:22 (15:11)

Energa MKS: Zakreta, Padasinow: Drej 9, Krytski 3, Czerwiński 3, Misiejuk 2, Grozdek 2, Kniaziew 2, Bałwas 2, Kwiatkowski 1, Szpera 1, Wojdak 1, Piotr Adamczak 1, Pilitowski, Klopsteg, Paweł Adamczak, Bożek, Adamski.

Tekst: Karina Zachara, fot. Energa MKS Kalisz