Kontrolnie z Kluczborkiem. KKS wygrywa kolejny sparing

W sobotę, po zwycięstwie nad Centrą Ostrów Wielkopolski, awansowali do finału Wielkopolskiego Totolotek Pucharu Polski, a już następnego dnia sprawdzili formę w kolejnym tego lata meczu kontrolnym. Tym razem „trójkolorowi” pokonali 2:0 czwarty zespół ubiegłego sezonu III ligi gr. 3, MKS Kluczbork.

Rywale z Kluczborka przystąpili do niedzielnego starcia w swoim najsilniejszym zestawieniu, z kolei trener kaliszan, Ryszard Wieczorek, postanowił skorzystać z dwóch  pełnych jedenastek. W pierwszej połowie każda z ekip wypracowała po jednej groźniej sytuacji, a gra toczyła się w większości w środku pola. Po powrocie z szatni wydarzenia na murawie nie uległy diametralnej zmianie, nabrały kolorów dopiero w końcówce meczu i to za sprawą KKS-u. W 78. minucie wynik otworzył Filip Szewczyk wykorzystując płaskie dogranie w pole karne. „Trójkolorowi” poszli za ciosem i już dwie minuty później swojego gola dołożył Robert Tunkiewicz. Piłkę dograł wtedy Damian Poliński, a „Tunek”  pięknym strzałem z 17. metra pokonał golkipera gości Dawida Witka.

Sparing nr 6, 26.07.2020 r., Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu

KKS Kalisz – MKS Kluczbork 2:0 (0:0)
1:0 Filip Szewczyk 78. min, 2:0 Robert Tunkiewicz 80. min.

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak (46. Patryk Pawela) – Mateusz Gawlik (46. Damian Ślesicki), Mateusz Żytko (46. Paweł Łydkowski), Bartosz Waleńcik (46.zawodnik testowany), Marcin Radzewicz (46. Mateusz Mączyński), Daniel Kamiński (46. Filip Szewczyk), Adrian Łuszkiewicz (46. Robert Tunkiewicz), Mikołaj Zawistowski (46.  Nikodem Zawistowski), Kamil Sabiłło (46. Mateusz Majewski), Fabian Hiszpański (46. Damian Poliński), Bartłomiej Maćczak (46. Andrzej Kaszuba).

MKS Kluczbork: Dawid Witek – Miłosz Paradowski, Szymon Przystalski, Aleksander Jelonek, Kamil Witkowski, Michał Mazur, Kamil Jurasik, Kamil Nykiel, Bartosz Włodarczyk, Norbert Jaszczak, Filip Latusek.

Tekst i zdjęcia: Karina Zachara