Krajowy czempionat w Koźminku. Medale kaliskich kolarzy

Kolejne medalowe zdobycze dopisali na swoim koncie młodzi reprezentanci Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. Okazją ku temu było kilka imprez, których gospodarzem w miniony weekend był Koźminek i Gmina Opatówek. Chodzi mianowicie o Finał Pucharu Polski w kolarstwie szosowym oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Juniorek Młodszych, Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików. Organizatorem zmagań był UKS Koźminianka Koźminek.

Powody do zadowolenia ma bez wątpienia trener Jakub Dąbrowski, który w KTK Kalisz  pieczołowicie dba o formę m.in. młodzików. Adepci tej właśnie kategorii wiekowej w Koźminku radzili sobie wyśmienicie. Wiktor Gałdyn i Marceli Pera wywalczyli złoty medal w zmaganiach dwójek, a Wiktor dołożył jeszcze brąz w wyścigu ze startu wspólnego. Te sukcesy ambitni zawodnicy zanotowali w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek i Młodzików.

Pierwszego dnia zmagań powody do radości mieli także inni zawodnicy KTK Kalisz. Nie zawiodła Anna Długaś, która pojechała bardzo solidnie i w "czasówce" wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski. Kaliska kolarka pokonała dystans 11,1 km w czasie 16:51,00. O dobre nastroje w kaliskiej ekipie skutecznie zadbał także Kacper Gieryk, który w ramach Pucharu Polski, w jeździe indywidualnej na czas zajął 2. miejsce. Na dystansie 24 km, osiągnął czas 31:01,02. Z kolei na dobrym 5. miejscu "czasówkę" ukończył Konrad Trzęsowski. Kolejnych emocji reprezentanci KTK dostarczyli w ramach rozegranych w niedzielę wyścigów ze startu wspólnego. Konrad Trzęsowski, podopieczny Krzysztofa Dąbrowski zmagania na dystansie 119 kilometrów zakończył na 5. miejscu. Warto zaznaczyć, że w czołówce finiszował także Piotr Maślak, który ostatecznie sklasyfikowany został na 20. pozycji.

Dobrą dyspozycję zaprezentowały również juniorki. Aż trzy reprezentantki KTK Kalisz znalazły się w pierwszej dwudziestce wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 85 kilometrów. Najwyższe miejsce zajęła Roksana Pasternak, która finiszowała na dziewiątym miejscu (czas: 2:18,55). Identyczny czas osiągnęły Natalia Nawrocka i Agata Lichosyt, które zajęły odpowiednio, 11. i 16. miejsce.

Tekst: Karina Zachara, fot. Klaudia Kuś, Magdalena Praxmajer - Fotografia