Lepsi od Pogoni. KKS wygrywa trzeci raz z rzędu.

Ekstraklasowy „zaciąg” nie pomógł rywalom. Piłkarze KKS-u Kalisz wygrali wyjazdowe spotkanie z rezerwami Pogoni Szczecin 2:1. To trzecie z rzędu zwycięstwo podopiecznych Dariusza Marca w tym sezonie, ale pierwsze w historii potyczek z ekipą „Portowców”.

Na mecz przeciwko zespołowi z Kalisza gospodarze wyszli mając w składzie aż ośmiu zawodników grających na co dzień w pierwszej drużynie Pogoni. Byli wśród nich m.in. Łukasz Budziłek i Dawid Błanik i to właśnie ta dwójka sprawiła, że miejscowi już w 4.minucie otworzyli wynik spotkania. Budziłek dalekim zagraniem posłał piłkę za linię obrony, dobiegł do niej Błanik i minąwszy wychodzącego z bramki Adama Wasiluka umieścił w siatce. Była  to jednak pierwsza i ostatnia skuteczna szarża Pogoni. W 28. minucie podopieczni Dariusza Marca wyrównali stan meczu. Niezrozumienie w defensywie „Portowców” sprytnie wykorzystał Robert Tunkiewicz, który przejmując niedokładne podanie bramkarza do obrońcy, dograł do Huberta Antkowiaka,  a ten strzałem na dłuższy słupek pokonał kompletnie bezradnego Budziłka. Asystujący przy tym trafieniu Tunkiewicz jeszcze przed przerwą sam wpisał się na listę strzelców. Po dobrej, szybkiej kontrze ruszył do długiego zagrania wspólnie z Ivanem Vidalem Gonzalezem, a przejąwszy piłkę minął dwóch obrońców Pogoni i strzałem w długi róg zmienił wynik na 1:2.

Do końcowego gwizdka rezultat spotkania nie uległ zmianie i kaliszanie mogli cieszyć się trzecim z rzędu zwycięstwem w sezonie, a jednocześnie pierwszym w historii ligowych potyczek z  ekipą „Portowców”. Po sobotniej wygranej podopieczni Dariusza Marca zajmują 8. miejsce w grupie 2. trzeciej ligi. Kolejne spotkanie rozegrają w sobotę, 29 września. Na stadionie przy Łódzkiej podejmą zespół Chemika Bydgoszcz. Początek meczu o godz. 19.25.

8.kolejka III ligi gr. 2., 22.09.2018r.,
Pogoń II Szczecin – KKS Kalisz 1:2 (1:2)

1:0 Dawid Błanik 4. min, 1:1 Hubert Antkowiak 28. min, 1:2 Robert Tunkiewicz 44. Min.

Żółte kartki: Mateusz Gawlik, Mateusz Żytko, Pavlo Hordijczuk, Marcin Radzewicz, Robert Tunkiewicz (KKS Kalisz). Czerwona kartka: Dawid Niepsuj (90. niesportowe zachowanie).
Pogoń II Szczecin: Łukasz Budziłek – Sebastian Rudol (46. Paweł Marczuk), Błażej Chouwer (58’ Seiya Kitano), Hubert Sadowski, Mariusz Malec – Stanisław Wawrzynowicz, Maciej Żurawski, David Niepsuj, Dawid Błanik, Marcel Wędrychowski, Adrian Benedyczak.
KKS Kalisz: Adam Wasiluk – Patryk Palat, Mateusz Żytko, Mateusz Gawlik, Marcin Radzewicz, Patryk Kieliba (46. Gabriel Vidal Gonzalez), Robert Tunkiewicz, Pavlo Hordijczuk, Mateusz Żebrowski (46. Tomasz Owczarek), Ivan Vidal Gonzalez (60. Mateusz Sefaniak), Hubert Antkowiak.

Tekst: Karina Zachara, fot. Artur Szefer/ pogonsportnet.pl