Losowanie drużyn do Międzyszkolnego Turnieju E-Sportowego E-Calisia

Dziś w Villi Calisia odbyło się losowanie drużyn do Międzyszkolnego Turnieju E-Sportowego E-Calisia w grę League of Legends. W wydarzeniu uczestniczył wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

W turnieju zagrają uczniowie szkół ponadpodstawowych z Kalisza oraz powiatu kaliskiego. Do rozgrywek można było zgłosić maksymalnie dwie drużyny z jednej szkoły. Czternaście drużyn pięcioosobowych zmierzy się w rozgrywkach online. Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze drużyny z grupy. Zgodnie z systemem pucharowym - zespoły, które zajęły pierwsze miejsce w grupie zmierzą się z drużynami z drugiego miejsca. Metoda ta zostanie utrzymana do wyłonienia drużyn półfinałowych.

Harmonogram rozgrywek otrzymają kapitanowie wszystkich drużyn. Turnieje będą transmitowane na kanale Twitch przez Fundację PlayPoint: https://m.twitch.tv/playpoint_/home oraz na fanpage'u Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego: https://www.facebook.com/CKZIUKALISZ.

Lista drużyn:

13. RZÓGAJKI

14. SPRZEDAWCY LIANDRY
III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu

Mecz o pierwsze miejsce będzie rozgrywany w systemie BO5, czyli do pięciu gier. Finał odbędzie się 14 kwietnia w hali OSRiR w Kaliszu. Nagrodzone zostaną trzy najlepsze zespoły.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Kalisz. Współorganizatorami turnieju są Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza oraz Fundacja PlayPoint.

Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta