Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików

Dziś na torze regatowym Malta w Poznaniu odbyły się Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików.

I miejsce zajęła czwórka podwójna dziewcząt w składzie Joanna Bajerska, Julia Bartczak, Wiktoria Walczak, Natalia Grudziecka. W kategorii czwórkę ze sterniczką, kaliska osada w składzie: Natalia Grudziecka, Wiktoria Walczak, Judyta Bartczak, Katarzyna Grabowska i Aleksandra Wawrzyniak wywalczyła srebrny medal. Brąz na dwójce podwójnej dziewcząt zdobyły Joanna Bajerska i Julia Bartczak.

Srebrne medale zdobyli także chłopcy na czwórce podwójnej, którzy popłynęli w składzie: Mateusz Bielak, Bartosz Kliber, Filip Binek i Cezary Kobylka. Chłopcy wraz z Aleksandrą Wawrzyniak zdobyli również srebrny medal na czwórce podwójnej ze sternikiem. Na siódmym miejscu uplasowała się Zuzanna Napieralska, płynąca na jedynce. Wraz z makroregionem młodzików odbywały się Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania w Wioślarstwie, na których nasze osady również stawały na podium. 1x KJ / KJM - 12. miejsce Adriana Eberchart, 17. - Daria Graczykowska 22. - Weronika Broda. 2x MJ/ MJM – 7. miejsce Dominik Chlebio, Tomasz Dobroch, 9. miejsce - Kacper Matyjasz, Adam Kornacki. 4 - MJ / MJM – 2. miejsce - Maciej Jasiński, Bartek Wawrzyniak, Damian Bora, Konrad Senderacki. 4 x + Dz 2. miejsce - Natalia Grudziecka, Wiktoria Walczak, Judyta Bartczak, Katarzyna Grabowska, Aleksandra Wawrzyniak. 4 x Dz – 1. miejsce - Joanna Bajerska, Julia Bartczak, Wiktoria Walczak, Natalia Grudziecka. 4 x Ch – 2. miejsce - Mateusz Bielak, Bartosz Kliber, Filip Binek, Cezary Kobyłka. 4 x + CH 2. miejsce - Mateusz Bielak, Bartosz Kliber, Filip Binek, Cezary Kobyłka, Aleksandra Wawrzyniak. 2-MJ / MJM – 2. miejsce Konrad Senderacki, Damian Bora, 3. miejsce Maciej Jasiński, Bartek Wawrzyniak. 2x KJ /KJM – 5. miejsce Adriana Eberchart, Daria Graczykowska.

Tekst i zdjęcia: Organizatorzy