Marta najlepsza na Malcie

Marta Walczykiewicz zaliczyła kolejny zwycięski start na drodze do igrzysk olimpijskich w Tokio. Kaliszanka wygrała w pokazowych zawodach w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Polski na poznańskiej Malcie.

Odbywający się poza konkurencją start w wyścigu k-1 na 200 m był nie lada atrakcją dla kibiców. W torach stanęły zawodniczki, które na koncie mają łącznie 6 medali olimpijskich i 33 krążków z mistrzostw świata. W tym doborowym towarzystwie najszybsza okazała się Marta Walczykiewicz. Kajakarka KTW Kalisz zwyciężyła z czasem 40.747. Druga była Anna Puławska z AZS AWF Gorzów Wielkopolski, a trzecia Karolina Naja z Posnanii Poznań.

Zawodniczki rywalizowały także w wyścigu na 500 metrów. Tutaj najszybsza była Anna Puławska. Marta Walczykiewicz zajęła czwartą pozycję.

Opracował: Juliusz Kowalczyk, zdjęcia: Daria Walczykiewicz