Medale w Sypniewie. Kaliscy szachiści na podium Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików!

Kolejne udane zawody mają za sobą młodzi reprezentanci Kaliskiego Towarzystwa Szachowego. W zakończonych przed tygodniem Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików zdobyli dwa medale, a troje zawodników podwyższyło kategorie szachowe.

Zawody z udziałem najlepszych szachistów w kategorii młodzika, reprezentujących województwa Wielkopolskie  i Zachodniopomorskie, odbyły się w Sypniewie. Wzięło w nich udział  blisko 50 zawodników – 30 chłopców i 17 dziewcząt. Nie mogło w tym gronie zabraknąć reprezentantów Kaliskiego Towarzystwa Szachowego. Najlepiej w dziewięcioosobowym kaliskim teamie spisały się Anna Jeziorska i Gabriela Zawadzka, które w rywalizacji dziewcząt zdobyły odpowiednio złoty i srebrny medal. O podium otarła się  z kolei Antonina Skorupa. W grupie chłopców najwyższe lokaty zajęli Aleks Grubski
(6. miejsce) i Piotr Sibila (7. miejsce). Dobre wyniki kaliskich szachistów oczywiście znalazły przełożenie na cenne punkty we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży, jak również wyższe kategorie szachowe. A te ostatnie zdobyli: Aleks Grubski (III kat.), Helena Pisula (III kat.) i Mikołaj Melka (IV kat.)

Wyjazd zawodników KTS Kalisz dofinansowany został w całości ze środków budżetowych Miasta Kalisza na 2020 rok.

Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików, 18-20 września 2020 r., Sypniewo