Medaliści w low kick. Zawodnicy Ziętek Team i Prosny zawojowali mistrzostwa Polski

Rewelacyjnie w Mistrzostwach Polski juniorów i seniorów w kickboxingu, w formule low kick spisali się reprezentanci kaliskich klubów. Zawodnicy KS Ziętek Team i Prosny Kalisz zdobyli aż 11 medali.

Turniej odbył się w Starachowicach, a rywalizowało w nim blisko 350  zawodników i zawodniczek z 92 klubów z całej Polski. W walce o medale kapitalnie spisali się reprezentanci dwóch kaliskich klubów.

Aż ośmiokrotnie stawali na podium zawodnicy KS Ziętek Team. Mistrzem Polski został  Damian Gawłowski (kat. do 54 kg juniorów starszych). Z kolei brązowe krążki wywalczyli:  juniorka młodsza Julia Kabzińska (52 kg) oraz juniorzy starsi Małgorzata Chojak (52 kg), Wiktoria Kabzińska (52 kg), Oliwia Biadała (56 kg), Julia Durkiewicz (70 kg), Weronika Walczak (+70 kg) i Wojciech Strzemieczny (81 kg).

Na podium stawali także reprezentanci KS Prosna Kalisz, którzy zgromadzili na koncie trzy medale. Tytuł wicemistrzowski w kategorii do 75 kg juniorów starszych wywalczył Oskar Dąbrowski, natomiast po brąz sięgnęli Weronika Walczak (70 kg seniorek) i Bartosz Grudziński (81 kg juniorów młodszych). O podium otarli się Nicola Kaczmarek, Dawid Kleinert i Igor Jarczyński. Z kolei pierwsze walki na imprezie rangi mistrzowskiej w kickboxingu stoczyli Jakub Janiszewski, Jakub Pawelec, Dominik Dwurczyk i Mateusz Vincent.

Tekst: Karina Zachara, fot. KS  Ziętek Team, KS Prosna Kalisz