Medalowe Tornado

23 krążki wywalczyli reprezentanci MMA Tornado Kalisz podczas Mistrzostw Polski dzieci i młodzieży Invictus w Brazylijskim Jiu - Jitsu. Zawody odbyły się w minioną sobotę w Mosinie koło Poznania.

W mistrzostwach wystartowało 17 zawodniczek i zawodników klubu MMA Tornado Kalisz. Młodzi Kaliszanie, rywalizujący w kategoriach GI (w kimonie) i NO GI, wielokrotnie stawali na podium. Medale dla Kalisza zdobyli:

Małgorzata Lisok – 1. miejsce walki w GI i 1. miejsce No GI w kat.9-10 lat, poniżej 40 kg,
Zofia Kołacińska – 1. miejsce walki w GI i 2. miejsce NO GI w kat.13-14 lat, powyżej 55 kg,
Daria Grodzińska – 1. miejsce GI i NO GI w  kat. 7-8 lat, powyżej 35 kg,

Szymon Ratajczak – 1. miejsce w NO GI i 2. miejsce w GI w kat. 9-10 lat, poniżej 40 kg,
Antoni Krzywański – 3. miejsce w NO GI, w kat. 9-10 lat, powyżej 41 kg,

Jakub Ubycha – 1. miejsce w NO GI i 2. miejsce w GI, kategoria ciężka juniorów młodszych,
Jakub Lenartowski – 3. miejsca w NO GI, kategoria ciężka juniorów młodszych,
Arek Jarych – 3. miejsce w GI i NO GI,  kategoria ciężka juniorów młodszych,
Wiktor Cegła – 1. miejsce w GI i NO GI,  kategoria ciężka juniorów.

W zawodach startowali jeszcze Piotr Kempa i Wiktor Marczak, ale pomimo prowadzenia na początku swoich walk ostatecznie przegrali na punkty starcia na macie.W sumie reprezentanci MMA Tornado Kalisz zdobyli 23 medale: 9 złotych, 6 srebrnych i 8 brązowych co zaowocowało drugim miejscem w klubowej klasyfikacji medalowej i tytułem drużynowego wicemistrza Polski dzieci i młodzieży w BJJ Invictus 2019.