Miasto dba o rozwój sportu

Kalisz zajął II miejsce w klasyfikacji gmin województwa wielkopolskiego w Systemie Sportu Młodzieżowego. Gratulacje z rąk marszałka Marka Woźniaka odebrał wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Podsumowanie roku sportowego w Wielkopolsce odbyło się dziś w Poznaniu. Uroczystość była okazją do m.in. wręczenia listów gratulacyjnych. Jeden z nich - za zajęcie II miejsca w klasyfikacji gmin województwa wielkopolskiego w Systemie Sportu Młodzieżowego - z rąk marszałka Marka Woźniaka odebrał wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. W klasyfikacji krajowej Kalisz zajął 25. miejsce.

Punkty w ramach SSM zyskiwane są podczas współzawodnictwa dzieci i młodzieży, obejmującego krajowe zawody mistrzowskie. Do klasyfikacji zaliczane są zmagania w kategoriach wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior oraz młodzieżowiec. Nad zasadami oraz zliczaniem punktów SSM czuwa Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu w Warszawie. - Doskonałe wyniki Miasta Kalisza to zasługa m.in. sprawnego finansowania sportu młodzieżowego - mówi wiceprezydent Kulawinek. - Dzięki funkcjonującemu systemowi wszystkie kaliskie kluby sportowe mogą opierać swoją działalność na stabilnym filarze.

W 2023 roku na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży przeznaczono 1.700.000 złotych, a dofinansowanie uzyskały 44 podmioty.

WKST