Mistrzostwa Polski Młodzików w boksie olimpijskim. Dwa medale zawodników KS Ziętek Team

Kolejne sukcesy na krajowym ringu odnotowali zawodnicy KS Ziętek Team. W Mistrzostwach Polski Młodzików w boksie olimpijskim dwukrotnie meldowali się na podium.

Turniej odbył się w dniach 16-21 września w Łomży. Klub sportowy Ziętek Team reprezentowało trzech zawodników. Kapitalnie spisał się Olaf Pera, który zdominował kategorię wagową -90 kg. Dwie walki, które stoczył wygrał już w pierwszych rundach. Najpierw pokonał Mikołaja Dorynka z Akademii Boksu R. Gortata, a następnie Marka Szostaka z Bagdasarian Boxing Club Poznań i w ten sposób zdobył tytuł Mistrza Polski Młodzików. Na drugim stopniu podium, z wicemistrzowskim tytułem, zameldował się Mateusz Pędziwiatr (.38,5 kg). W pierwszej walce pokonał Patryka Bonieckiego z BKS Tiger Łomża. ;po czym w finale uległ Nikolasowi Pawlikowi z LKS Myszków. Trzeci z reprezentantów kaliskiego klubu - Bartosz Biadała - wrócił z Łomży bez medalu. - Bartek miał pecha w losowaniu.  Niestety już w pierwszej walce zmierzył się z najmocniejszym zawodnikiem wagi 52 kg Jackiem Targiem z MOSN Tychy, który pokonał Bartosza jednogłośnie na punkty, a kolejne walki kończył w pierwszych rundach, w pełni zasługując na tytuł  mistrza Polski -  komentuje trener Mariusz Ziętek.