Mistrzowie Polski z wizytą w ratuszu

Wioślarze z Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego zdobyli złoty medal na Mistrzostwach Polski w w sprincie wioślarskim. Gratulacje zawodnikom, trenerowi Mateuszowi Trzmielowi oraz prezesowi KTW Lechowi Burchardowi, złożył prezydent Krystian Kinastowski.

Złoty medal i pierwsze miejsce zajęła czwórka bez sternika w składzie Mateusz Bielak, Bartosz Kliber, Adam Przybył i Konrad Senderacki. Mistrzostwa na Wiśle w Płocku były wyzwaniem dla kaliszan. To cztery razy krótszy dystans niż zwykle, rywalizacja na rzece, pod prąd, bez torów. Sukces cieszy tym bardziej, że był to pierwszy start, w którym całą osadę tworzyli zawodnicy KTW i rywalizowali ze starszymi i bardziej doświadczonymi wioślarzami.

Spotkanie było okazją do rozmowy o dotychczasowych osiągnięciach i planach na kolejne sezony. Krystian Kinastowski, Prezydent Kalisza został wyróżniony złotą odznaką za wieloletnie zaangażowanie i pomoc w statutowej działalności.

Po rozmowie sportowcy zwiedzili ekspozycję multimedialną oraz taras widokowy na wieży ratusza.

Tekst: Marcelina Pietrzak - Kancelaria Prezydenta Miasta, zdjęcia: Magdalena Bartnik, Marcelina Pietrzak - Kancelaria Prezydenta Miasta