Mistrzowskie kajak polo na Prośnie

Team Poznań zwyciężył w III edycji Pucharu Polski, połączonej z Międzynarodowymi Mistrzostwami Kalisza w kajak polo. Zawody rozgrywano w czterech kategoriach wiekowych.

Do rywalizacji przystąpiło kilkanaście drużyn. Oprócz ekip z Polski, o najwyższe laury walczyły w Kaliszu zespołu z Litwy, Rosji i Chin. Na dwóch boiskach przy letniej przystani KTW rozegrano łącznie 70 spotkań. Wśród dwóch najmłodszych kategorii wiekowych – dzieci i młodzieży – złoto zdobyła ekipa MOSW Choszczno. W rywalizacji juniorów w finałowym meczy litewski Alytus pokonał kadrę Polski kobiet.

Finał seniorów to mecz pomiędzy Teamem Poznań a rosyjskim 9val Sankt Petersburg. Pierwszą bramkę rzucili goście z Rosji. Do przerwy drużyna ze stolicy Wielkopolski zdołała jednak wyjść na prowadzenie 2:1. Druga połowa to nieskuteczne ataki gości z Sankt Petersburga i szybkie kontry poznaniaków, które najczęściej kończyły się zdobyczami bramkowymi. Ostatecznie Team Poznań wygrał 5:1.

Najlepsi zawodnicy wszystkich kategorii wiekowych otrzymali pamiątkowe medale, puchary i upominki. Zwycięzców dekorował m.in. prezydent Krystian Kinastowski, który przez oba dni zawodów przyglądał się rywalizacji na Prośnie.