Młodzi miotacze podbili Opole. Kosmiczny rzut Odysa!

Świetnie w Otwartych Mistrzostwach Województwa Opolskiego w lekkoatletyce spisali się miotacze z UKS 12 Kalisz. Podopieczni trenera Marcina Małeckiego kilkukrotnie stawali na podium, bijąc kolejne rekordy życiowe.

Fenomenalny wynik osiągnął młodziutki Odyseusz Żarnecki (rocznik 2007), który rywalizował w starszej kategorii wiekowej i cięższym, 1-kilogramowym dyskiem (na co dzień rzuca dyskiem 0,75 kg). Jego odległość to 36,42 m! Jest to trzeci wynik w kategorii U 14 i pierwszy w roczniku 2007 w polskich tabelach.

-  Jest to najlepszy wynik młodszego rocznika nie tylko w tym roku, ale w ogóle w historii pomiarów PZLA w tabelach U 14. Tak znakomici polscy zawodnicy, jak choćby Konrad Bukowiecki czy Wojciech Marok, będąc w wieku Odysa rzucali odpowiednio 29 m i 28 m, tak więc jego wynik jest wręcz kosmiczny – komentuje trener Marcin Małecki. Odys Żarnecki rywalizował też w pchnięciu kulą 4 kg w kategorii U 14. Pchnięciem na odległość 9,61 m zagwarantował sobie 3. miejsce.

W pchnięciu kulą 2 kg U 14 nie miała sobie równych Zuzanna Duster (rocznik 2006). Wynikiem 11,51 m, który obecnie jest trzecim w Polsce w kategorii U 14, ustanowiła swój nowy rekord życiowy i tym samym została mistrzynią województwa opolskiego.  Podopieczna trenera Małeckiego wystartowała też w konkurencji rzutu dyskiem, w starszej kategorii wiekowej (U 16), zajmując ostatecznie 3. miejsce.  Odległość 28,34 m to drugi wynik w jej dotychczasowej karierze. - Obecnie Zuzia w rzucie dyskiem, zarówno tym ze swojej kategorii wiekowej - 0,6 kg, jak i tym cięższym - 0,75 kg,  plasuje się na dwóch pierwszych miejscach w polskich tabelach U 14 – dodaje trener Małecki.

W konkursie rzutu dyskiem 1-kilogramowym (U 16) wystartował Filip Koziński, który w dniu swoich 14. urodzin osiągnął wynik 30,46m, z kolei w pchnięciu kulą 5 kg (U 16)  - 7,20 m.

W rzucie dyskiem 1 kg (U 16) rywalizował też Wiktor Grzegorek (rocznik 2007). Wynikiem 22,92 m poprawił o trzy metry swój rekord życiowy. Z kolei w konkursie pchnięcia kulą 4 kg (U 14) jego odległość to 6,34 m.

W konkurencji rzutu oszczepem bardzo dobrze spisał się Bartosz Przybylak (rocznik 2006), który tym razem rywalizował ze starszymi kolegami w kategorii U16. Rzucając cięższym oszczepem 600 g, ustanowił swój nowy rekord życiowy - 26,00 m..

fot.Team Miotaczy Kalisz