Najlepsza w "czasówce". Anna Długaś znów triumfuje

Specjalizująca się w jeździe indywidualnej na czas Anna Długaś ma na koncie kolejny sukces. Tym razem utalentowana zawodniczka Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego triumfowała w rywalizacji juniorek młodszych podczas ostatniej serii szosowego Pucharu Polski w Koziegłowach.

Jak przystało na mistrzynię Polski reprezentantka KTK Kalisz już po raz trzeci stanęła na najwyższym stopniu podium. Dystans 10 kilometrów pokonała w czasie 14:55.51, a w kategorii juniorek młodszych był to najlepszy wynik. Spośród pozostałych zawodników kaliskiego klubu dziesiąty rezultat w tej samej kategorii wykręcił Kamil Dolak, natomiast czternastą lokatę wśród juniorów zajął Kacper Gieryk.

W drugim dniu zmagań kolarze rywalizowali w wyścigu ze startu wspólnego. W tej konkurencji ponownie z dobrej strony zaprezentowała się Anna Długaś, która linię mety minęła jako ósma. Bliżej podium, bo na piątym miejscu, uplasował się z kolei rywalizujący w kategorii juniorów Konrad Trzęsowski. Dalsze pozycje zajmowali tym razem juniorzy młodsi. Najwyższe, dwudzieste trzecie miejsce, zajął Kamil Dolak, na mecie zameldowali się ponadto Mateusz Olejnik i Adrian Gorwa.

Tekst: Karina Zachara, fot. KTK Kalisz