Nie pomógł własny parkiet. Siatkarki Energa MKS uległy BKS-owi

W pierwszym domowym meczu nowego sezonu TAURON Ligi siatkarki Energi MKS Kalisz przegrały we własnej hali z ekipą BKS-u Stal Bielsko-Biała. Wprawdzie w mecz weszły nieźle, ale ostatecznie nie zdołały urwać rywalkom nawet jednego seta.

Z pewnością nie tak wyobrażały sobie kaliszanki pierwszy w sezonie występ przed własną publicznością. Inauguracyjna, pewna wygrana na wyjeździe dodała im skrzydeł, więc i na własnym parkiecie  zamierzały zaprezentować się z jak najlepszej strony. Początkowe fragmenty spotkania w ich wykonaniu wyglądały dość optymistycznie i nic nie wskazywało na to, że na finiszu opuszczać będą parkiet w bardzo minorowych nastrojach

W pierwszym secie podopieczne Jacka Pasińskiego prowadziły aż 18:11 i wydawało się, że tę partię rozstrzygną na swoją korzyść. Niestety dość sporych rozmiarów  dystans okazał się niewystarczający. Rywalki nie tylko odrobiły straty, ale też ostatecznie wygrały na przewagi do 25. Nastrój w zespole gospodyń wyraźnie siadł, co niestety znalazło swoje odzwierciedlenie w grze.  Z dobrej postawy jaką kaliszanki  prezentowały w początkowych fragmentach pojedynku niewiele zostało, za to rywalki przejęły całkowitą kontrolę nad spotkaniem. W kolejnych setach miejscowe zdobyły odpowiednio 18 i 21 punktów i w efekcie uległy ekipie BKS-u 0:3.

Kolejnym rywalem kaliszanek będzie łódzki ŁKS. Mecz już w ten piątek na parkiecie przeciwniczek.

2. runda TAURON Ligi w piłce siatkowej kobiet, hala Kalisz Arena, 26.09.2020 r.

Energa MKS Kalisz – BKS Stal Bielsko-Biała 0:3 (25:27, 18:25, 21:25)

Energa MKS: Polak 2, Ptak 8, Szczurowska 3, Damaske 6, Centka 9, Bałuk 6 oraz Łysiak (l), Mazur (l), Gałkowska 5, Bednarek, Szperlak 2, Budnik

BKS Stal: Janiuk 9, Kossanyiova 1, Świrad 7, Orvošová 6, Szlagowska 18, Gajewska 5 oraz Drabek (l), Wawrzyniak, Drużkowska, Kazała 7, Dąbrowska

MVP: Magdalena Janiuk (BKS Stal)

Tekst: Karina Zachara, fot. Michał Rabiega