Niepełnosprawni sportowcy rywalizowali w lekkiej atletyce

22 listopada odbyły się kolejne, XIV Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa Kalisza Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. Imprezie patronował Prezydent Miasta Kalisza.

Organizatorem Mistrzostw była Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej, przy współorganizacji Ośrodka Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu, na którego obiekcie odbyły się zawody. W tegorocznych zawodach udział wzięło 20 zespołów z Polski, oraz dwa z Charkowa na Ukrainie. Łącznie w 8 konkurencjach, w kategoriach kobiet i mężczyzn, startowało 160 zawodników i zawodniczek. W klasyfikacji zespołowej pierwsze miejsce zajął Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 im. Janusza Korczaka w Kaliszu, drugie ekipa z Warsztatu Terapii Zajęciowej „Tęcza” w Ostrowie Wlkp., a trzecie Warsztat Terapii Zajęciowej z Gniezna.

Sportowców pobłogosławił ks. kanonik Dariusz Bandosz, duszpasterz sportowców Diecezji kaliskiej. Nagrody ufundowali: patron mistrzostw, Prezydent Miasta Kalisza oraz Prezes Fundacji „Miłosierdzie” Stanisław Bronz. Imprezę wsparli sponsorzy: Piekarnia Stanisława i Mirosławy Paraczyńskich, Dorota i Romuald Bartosik z kawiarni „Muzealnej”, Piekarnia Olszyna Grzegorza i Ewy Olszyna, Gospodarstwo rolno–ogrodnicze Edwarda Prusa oraz firma AGRICO z Pawłówka.

Organizacja imprezy na odpowiednim poziomie, zakup nagród i trofeów dla zawodników możliwe były dzięki współfinansowaniu Mistrzostw ze środków PFRON będących w dyspozycji Miasta Kalisza oraz środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Oprac. i fot. Organizatorzy