O medale na macie. Kalisz gospodarzem XV Mistrzostw Polski Juniorów w karate

Doskonale spisali się w Mistrzostwach Polski Juniorów Polskiej Federacji Kyokushin Karate reprezentanci Kaliskiego Klubu Kyokushinkan Karate David Club. Zawody rozegrano w minioną sobotę w hali OSRiR przy ulicy Łódzkiej, a rywalizowało w nich ponad 200 zawodników z 33 polskich klubów.

Mistrzostwa rozegrano w dwóch konkurencjach: kata - z podziałem na kategorie wiekowe i kumite - z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Rywalizacja toczyła się na trzech matach.W konkurencji kata wystąpiło 75 zawodników, w kumite 182. W skład liczącej 11 osób reprezentacji gospodarzy weszli: Aurelia Przepiórka, Franciszek Milczarek, Julia Zbawiona, Bartosz Nowicki, Miłosz Wiśniarek, Przemysław Chucki, Kacper Jeżak, Wiktor Szmaja, Marcel Madejski i Paulina Staszak. Wszyscy to podopieczni trenera Tomasza Jeżyka.

Młodzi kaliscy karatecy wywalczyli w sumie pięć krążków. Na drugim stopniu podium w kata stanęła Paulina Staszak, która ponadto została mistrzynią Polski w kumite. Po złoto sięgnął też Kacper Jeżak. Medale w kumite w swoich kategoriach zdobyli ponadto Marcel Madejski (srebro) i Wiktor Szmaja (brąz). .Po dobrych walkach do strefy medalowej awansował Przemysław Chucki, zajmując ostatecznie 4. miejsce w swojej kategorii wiekowej.

- Gratuluję wszystkim udanych startów. Lepsze wyniki na pewno przyjdą w określonym czasie.  Wymaga to ciężkiej pracy, uporu, determinacji oraz chęci przezwyciężenia własnych słabości. Dysponujmy aktualnie nowym, odmłodzonym składem, zawodnicy muszą nabrać odpowiedniego doświadczenia na macie. Dziękujemy Ani Bruś, Mateuszowi Madejskiemu za sekundowanie podczas zawodów, Tomaszowi Kubasikowi, Marcinowi Antosiakowi Błażejowi Sysiakowi za konferansjerkę, państwu Przepiórkom oraz Korzepskim za wolontariat i pomoc w organizacji mistrzostw – mówi sensei Tomasz Jeżyk (2dan), prezes i trener Kaliskiego Klubu Kyokushinkan Karate David Club., który był głównym organizatorem mistrzostw.

Zawodnikom pogratulowali także: Tadeusz Skarżyński, przewodniczący Rady Miasta Kalisza i Mateusz Podsadny, wiceprezydent Kalisza oraz radny Marcin Małecki.Współorganizatorem mistrzostw była Polska Federacja Kyokushin Karate i Miasto Kalisz.

fot Kaliski Klub Kyokushinkan Karate David Club