O sukcesach kaliskich kolarzy

W środę prezydent Krystian Kinastowski spotkał się z Krzysztofem Dąbrowskim, prezesem Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego i Lucjuszem Wasielewskim, prezesem zarządu Wielkopolskiego Związku Kolarskiego, by porozmawiać m.in. o sukcesach kaliskich zawodników.

Z ostatnich Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kolarstwie torowym, które odbyły się w maju w Pruszkowie, zawodnicy KTK przywieźli 8 medali, w tym cztery złote, dwa srebrne i dwa brązowe.
Złoto zdobyli:
- wyścig drużynowy - Marceli Pera, Piotr Kij, Wiktor Gałdyn, Jakub Gilicki, Jan Gadera,
- wyścig madison - Marceli Pera, Wiktor Gałdyn,
- keirin - Kacper Kwiatek,
- sprint - Kacper Kwiatek.
Po srebro sięgnęli:
- keirin - Stanisław Kowalski,
- omnium - Wiktor Gałdyn.
Brązowe medale otrzymali:
- omnium - Jan Gadera,
- sprint - Joachim Adamcio.

Marceli Pera został również w maju zwycięzcą prestiżowego XXXII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów o Puchar Prezydenta Grudziądza.

Spotkanie w ratuszu było okazją do rozmowy o zawodach organizowanych co roku w ramach Święta Miasta Kalisza, a także planowanych kolejnych wydarzeniach kolarskich i współpracy z kaliskim samorządem.

Oprac. i fot. Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta