„Piątka” z Polonusem

Piłkarze KKS-u Kalisz pewnie wygrali czwarty w letnim okresie przygotowawczym mecz kontrolny. W miniona niedzielę podopieczni Ryszarda Wieczorka pokonali reprezentanta V ligi – GKS Polonus Kazimierz Biskupi 5:1.

Na murawę boiska przy Wale Matejki trener Wieczorek posłał głównie tych zawodników, którzy dzień wcześniej, w pucharowym starciu z Sokołem Kleczew rozpoczynali mecz w roli rezerwowych lub też w ogóle nie znaleźli się w kadrze na to spotkanie. Do składu dołączyło ponadto kilku uzdolnionych juniorów, a to w zupełności wystarczyło, by ograć – i to wysoko – siódmą ekipę V ligi minionego sezonu.

Przewagę nad rywalem gospodarze zaznaczyli już w pierwszej minucie spotkania, kiedy piłkę w siatce ulokował Daniel Kamiński. Kwadrans później, po efektownym trafieniu Sebastiana Kaczyńskiego ”trójkolorowi mieli już na koncie dwa gole. Kolejne trzy dołożyli po przerwie, a na listę strzelców ponownie wpisał się duet Kamiński – Kaczyńki  oraz Mateusz Majewski.

Przyjezdni ze zdobyczy bramkowej cieszyli się tylko raz, w 5 . minucie, w dodatku można rzec, iż był to prezent ze strony kaliszan. Błąd w defensywie KKS-u skrzętnie wykorzystał Krzysztof Słowiński i w sytuacji sam na sam pokonał Patryka Pawelę. .

Sparing 4, 19.07.2020 r., Stadion Miejski przy ul. Wał Matejki 2 w Kaliszu

KKS Kalisz – GKS Polonus Kazimierz Biskupi (2:1) 5:1
1:0 Daniel Kamiński 1. min, 1:1 Krzysztof Słowiński 5. min, 2:1 Sebastian Kaczyński 18. min, 3:1 Mateusz Majewski 66. min, 4:1 Daniel Kamiński 85. min, 5:1 Sebastian Kaczyński 89. min.

KKS Kalisz: Patryk Pawela (46. Maciej Krakowiak) – zawodnik testowany (46. Wiktor Smoliński), Damian Ślesicki (46. zawodnik testowany), Paweł Łydkowski (68. Damian Ślesicki), zawodnik testowany (46. zawodnik testowany), Andrzej Kaszuba, Filip Szewczyk (68. Daniel Kamiński), Mateusz Mączyński (68. zawodnik testowany), Daniel Kamiński (46.  Nikodem Zawistowski), Sebastian Kaczyński (46. Damian Poliński), Mateusz Majewski (68.  Sebastian Kaczyński).

Tekst i zdjęcia: Karina Zachara