Pierwsza porażka w sezonie. Zwycięstwo Znicza w 10. kolejce

Passa spotkań bez porażki przerwana w 10. kolejce. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego ulegli na wyjeździe ekipie Znicza Pruszków 0:2, w kolejnym pojedynku eWinner 2. ligi. Częściej przy piłce w meczu przebywali zawodnicy Dumy Kalisza, ale nie przełożyło się to na liczbę dogodnych okazji

Kakaesiacy mecz rozpoczęli “z wysokiego C”. W 2. minucie, po stuprocentowej okazji, chybił nieznacznie Piotr Giel, następnie celny strzał z 16. metra oddał Mateusz Wysokiński. Niestety gospodarze skutecznie wykorzystali pierwszą, groźną sytuację. Po wrzucie z autu na wysokości pola karnego, Mateusz Cegiełka nie został upilnowany i mocno uderzył na bramkę Macieja Krakowiaka. Kaliski goalkeeper nie miał szans przy tej próbie i od 9. minuty Znicz prowadził. Przed stratą drugiego gola, kapitalnie Krakowiak uchronił KKS w 15. minucie. Wybronił on uderzenie z bliska, tuż przy linii bramkowej. W 27. minucie strzał Giela z 16. metra przyblokowali defensorzy Znicza, a na poprawkę celnie po ziemi, lecz za słabo, uderzył Kasjan Lipkowski. Gospodarze, po stracie bramki, cofnęli się do defensywy, co poskutkowało ogromną przewagą Dumy Kalisza w posiadaniu piłki do przerwy (71% do 29%). Nie przyczyniło się to jednak do ilości okazji w wykonaniu podopiecznych Bartosza Tarachulskiego.

Na początku drugiej połowy, niecelny strzał z pola karnego, po wrzutce Michała Boreckiego, oddał Kamil Koczy. W 58. minucie kapitalnym dograniem w poprzek popisał się Nestor Gordillo, ale piłki nie sięgnął wówczas Giel. Minutę później gospodarze podwyższyli prowadzenie. Strzał z bliska wybronił Krakowiak, ale przy dobitce niepilnowanego Macieja Firleja, żaden z kaliskich defensorów nie zablokował futbolówki. W 69. minucie Borecki uderzył z górnej piłki, ale wprost w bramkarza Znicza. Chwilę później strzał z przewrotki oddał Giel. Celne uderzenie, na rzut rożny, sparował bramkarz gospodarzy. W końcówce uderzenie z 17. metra oddał jeszcze Nikodem Zawistowski, ale do ostatniego gwizdka nie udało się odmienić losów meczu.

| fot. Michał Sobczak Fakty Kaliskie

***
10. kolejka sezonu 2022/2023 eWinner 2. ligi, 10.09.2022, godz. 19:00, Stadion MZOS, ul. Bohaterów Warszawy 4, Pruszków
Znicz Pruszków – KKS Kalisz 2:0 (1:0)
1:0 Mateusz Cegiełka 9. min, 2:0 Maciej Firlej 58. min

Znicz Pruszków: 12. Piotr Misztal – 17. Dawid Barnowski, 21. Łukasz Bogusławski (87. min 22. Krystian Tabara), 3. Dmytro Juchymowycz, 16. Mateusz Grudziński, 11. Paweł Moskwik – 7. Tymon Proczek (65. min 30. Wiktor Nowak), 6. Krystian Pomorski, 13. Mateusz Cegiełka, 18. Shuma Nagamatsu – 9. Maciej Firlej (90. min 14. Kacper Flisiuk).

KKS Kalisz: 1. Maciej Krakowiak – 37. Nikodem Zawistowski, 26. Filip Kendzia, 3. Mateusz Gawlik, 6. Kasjan Lipkowski, 71. Kamil Koczy (65. min 19. Piotr Zmorzyński) – 11. Michał Borecki (80. min 38. Jakub Wilczyński), 23. Adrian Łuszkiewicz, 24. Mateusz Wysokiński (80. min 15. Wiktor Staszak), 10. Néstor Gordillo (84. min 7. Patryk Soboczyński) – 9. Piotr Giel.

Żółte kartki: Nagamatsu, Pomorski (Znicz) i Wysokiński, Giel, Wilczyński (KKS).