Podium i rekordy życiowe. Biegaczki z „Dwunastki” świetne w mistrzostwach Wielkopolski

Świetnie w Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików spisały się biegaczki UKS 12 Kalisz. Podopieczne trenera Waldemara Olszyny poprawiały swoje rekordy życiowe i stawały na podium.

Zawody rozegrano w miniony weekend w Poznaniu. W biegu na 600 m, drugie miejsce na podium z kapitalnym rezultatem 1.42.39, zajęła Julia Goździewicz. Z kolei na dystansie 2000 m, na trzeciej pozycji z wynikiem 7.41.19, uplasowała się Klaudia Antkowiak. Obie zawodniczki są pierwszoklasistkami w II Liceum Ogólnokształcącego i zebrały zasłużone gratulacje od dyrekcji szkoły.

Tuż za podium, w biegu na 600 m, uplasował się Ksawery Gomułka, poprawiając  jednocześnie swój rekord życiowy, który wynosi obecnie 1.35.09. Z kolei rywalizujący w biegu na 1000 m Mikołaj Wojtczak zajął 6. miejsce, osiągając rezultat 3.07.13. Wszyscy zawodnicy pracują pod okiem trenera Waldemara Olszyny.

Tekst: Karina Zachara, fot. UKS 12 Kalisz